Stomatologia estetyczna w Bydgoszczy

Interesuje Cię stomatologia estetyczna?
Umów się na wizytę w naszej klinice dentystycznej

W zakres usług wykonywanych przez dentystów w naszym gabinecie, wchodzą między innymi najpopularniejsze zabiegi stomatologii estetycznej takie jak:

  • Zakładanie licówek i koron
  • Wybielanie zębów
  • Piaskowanie

Dla kogo jest stomatologia estetyczna?

Stomatologia estetyczna to szansa dla wszystkich osób, które marzą o pięknym, śnieżnobiałym uśmiechu. Ta nowoczesna dziedzina stomatologii powinna zainteresować osoby, które wraz z upływem czasu straciły atrakcyjny wygląd zębów oraz zmagają się z wadami wrodzonymi lub powstałymi w skutek nieszczęśliwych wypadków. Efekty zabiegów są widoczne natychmiastowo, więc możesz cieszyć się nowym uśmiechem od razu po zakończeniu leczenia.

Stomatologia estetyczna — czego możesz oczekiwać od naszych dentystów?

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz dużej wiedzy naszego zespołu składającego się z kompetentnych i wykwalifikowanych stomatologów, nasza klinka jest w stanie zaoferować szeroki wachlarz usług stomatologii estetycznej. Podczas pierwszej wizyty w gabinecie dentystycznym, stomatolog zapozna się z Twoimi oczekiwaniami, a następnie określi ogólny stan zdrowia uzębienia i stwierdzi czy istnieją potrzeby ewentualnego leczenia przed rozpoczęciem zabiegu. W kolejnym etapie doktor przystąpi do projektowania wyglądu nowych zębów. Stomatolog estetyczny stworzy mock-up, dzięki któremu poznasz efekty leczenia jeszcze przed rozpoczęciem prac dentystycznych.

Czym są licówki i korony pełnoceramiczne?

Licówki to rodzaj cienkich nakładek przyklejanych na zęby wykonanych z porcelany. Założenie licówek na zęby pozwala na stworzenie stworzenie u pacjenta pięknego uśmiechu od całkowicie od podstaw bez konieczności wykonywania serii bolesnych zabiegów. Natomiast korony pełnoceramiczne to bardziej wytrzymała metoda nadbudowy zębów. Do założenia korony nie używa się metalu, więc jest to bezpieczny i estetyczny sposób na odbudowę zęba, który uległ zniszczeniu.

Jakie są metody wybielania zębów?

Metoda nakładkowa to jeden z najpopularniejszych sposobów wybielania zębów. Polega ona na noszeniu przez kilka godzin dziennie lub w nocy, specjalnych nakładek wypełnionych żelem wybielającym, odpowiednio dobranym do potrzeb pacjenta. Nakładki zostały wcześniej dopasowane przez stomatologa do kształtu Twoich zębów na podstawie pobranego wcześniej wycisku. Kolejną popularną metodą wybielania w gabinecie stomatologicznym, to wybielanie za pomocą lampy. Efekt śnieżnobiałych zębów może utrzymywać się u pacjenta nawet do 2-3 lat od momentu wykonania zabiegu.

Co daje piaskowanie zębów?

Piaskowanie pomaga w walce z kamieniem nazębnym oraz czyści trudno dostępne miejsca pomiędzy zębami. Efekt jaki daje piaskowanie to oczyszczone, gładkie oraz jaśniejsze o kilka odcieni zęby. Piaskowanie jest również zabiegiem uzupełniającym po skalingu, czyli usunięciu kamienia nazębnego.

Jakie efekty daje stomatologia estetyczna?

Zabiegi stomatologii estetycznej poprawiają wygląd całego uzębienia lub pojedynczego zęba. Za sprawą wybielania odzyskasz utracony z czasem jasny kolor zębów lub nadasz im nowej bieli. Korony pełnoceramiczne i licówki dopasowywane są do kształtu sąsiadujących zębów, co umożliwia na stworzenie tak zwanego Hollywood Smile charakteryzującego się idealnie prostymi i śnieżnobiałymi zębami.

Szukasz dobrego stomatologa w mieście Bydgoszcz?

Jeżeli chcesz poznać najbliższy wolny termin i zarezerwować wizytę skorzystaj z formularza rejestracji lub zadzwoń. Zapraszamy! Nasi dentyści zaopiekują się z cierpliwością i bez pośpiechu pacjentami obawiającymi się zabiegów.

Gdzie nas znajdziesz?

Nasz gabinet znajduje się w Bydgoszczy przy al. Powstańców Wielkopolskich 53.

Klinika LoveDent Chirurgia i Stomatologia w Bydgoszczy - Centrum Stomatologii Nowoczesnej Katarzyna Osińska-Tobolska zaprasza na leczenie zębów!

Godziny otwarcia:
Poniedziałek 10:00 - 18:00
Wtorek 10:00 - 18:00
Środa 10:00 - 13:00
Czwartek 10:00 - 18:00
Piątek 10:00 - 16:00

Interesują Cię inne usługi stomatologiczne?

Zobacz pełną ofertą zabiegów oferowanych przez naszych dentystów.