Chirurgia stomatologiczna w Bydgoszczy

Umów się na wizytę w klinice LoveDent Bydgoszcz już teraz

Choć chirurgia stomatologiczna nadal często kojarzy się większości pacjentów z bólem i usunięciem zęba lub jego korzeni, to chirurg stomatolog posiada szeroką wiedzę na temat chorób jamy ustnej, twarzoczaszki i szyi. Naszą misją w gabinecie LoveDent Bydgoszcz jest przede wszystkim w pierwszej kolejności ratować ząb, a jego usunięcie jest ostatecznością. Dlatego też dbamy, aby zabiegi przeprowadzane w naszej klinice były bezstresowe, a pacjent po zakończeniu leczenia był zadowolony z uzyskanych efektów.

Nasz gabinet stomatologiczny LoveDent Bydgoszcz wyposażony jest w nowoczesne narzędzia i przyrządy chirurgiczne, które sprawiają, że leczenie zębów przebiega w komfortowych i bezstresowych warunkach.

Jakie zabiegi wchodzą w skład chirurgii stomatologicznej?

Chirurgia Stomatologiczna obejmuje szeroki zakres zabiegów, rozpoczynając od prostych, nieskomplikowanych i trwających kilka minut ekstrakcji zębów, a kończąc na skomplikowanych zabiegach obejmujących chirurgię szczękową i rekonstrukcje. W zakres najczęściej wykonywanych zabiegów chirurgii stomatologicznej w klinice LoveDent Bydgoszcz możemy zaliczyć:

  • chirurgiczne usuwanie zębów stałych , zatrzymanych i pozostałości korzeniowych
  • plastyka połączenia ustno - zatokowego
  • resekcja wierzchołka korzenia zęba
  • hemisekcja
  • nacięcie i drenaż ropnia w znieczuleniu
  • podcięcie wędzidełka języka i wargi górnej i dolnej
  • zabiegi pokrycia recesji
  • usunięcie torbieli
  • chirurgiczne wydłużenie koron

Kim jest chirurg stomatolog i czym się zajmuje?

Chirurg stomatolog to profesjonalista z przygotowaniem specjalistycznym , zajmujący się leczeniem operacyjnym jamy ustnej i okolic przyległych, jak również chirurgią odtwórczą utraconych tkanek miękkich i kostnych.

Jak przygotować się do zabiegu z zakresu chirurgii stomatologicznej?

Przygotowanie się do zabiegu jest kwestią indywidualną uzależnioną od wielu czynników, takich jak występujące dolegliwości i nieprawidłowości w funkcjonowaniu jamy ustnej i uzębienia. Każdy z tych czynników wymaga innego przygotowania, dlatego tak bardzo istotne jest zastosowanie się do zaleceń, których udzieli chirurg stomatolog przeprowadzający zabieg. Przed rozpoczęciem leczenia zęba, lekarz przeprowadzi wywiad i oceni ogólny stan uzębienia, co pomoże w dopasowaniu najlepszej metody odpowiedniej do potrzeb i oczekiwań pacjenta.

Wiemy, że każdy pacjent jest inny i każdy przypadek rozpatrujemy indywidualnie. Personel wykwalifikowanych lekarzy w gabinecie LoveDent Bydgoszcz dokładnie wytłumaczy, co należy i czego nie wolno robić przed operacją.

Czy zabiegi stomatologii chirurgicznej są bolesne?

Leczenie chirurgiczne zębów może wywoływać u pacjentów uczucie strachu, dlatego chirurg stomatolog przeprowadzający zabieg dołoży wszelkich starań, w celu jak największego zminimalizowania odczucia bólu u pacjenta poddającego się zabiegowi stomatologii estetycznej. Podczas wszystkich zabiegów stosujemy nowoczesny system znieczulenia miejscowego, dzięki którym leczenie zęba przebiegnie komfortowo i bezboleśnie.

Szukasz dobrego stomatologa w mieście Bydgoszcz?

Jeżeli chcesz poznać najbliższy wolny termin i zarezerwować wizytę skorzystaj z formularza rejestracji lub zadzwoń. Zapraszamy! Nasi dentyści zaopiekują się z cierpliwością i bez pośpiechu pacjentami obawiającymi się zabiegów.

Gdzie nas znajdziesz?

Nasz gabinet znajduje się w Bydgoszczy przy al. Powstańców Wielkopolskich 53.

Klinika LoveDent Chirurgia i Stomatologia w Bydgoszczy - Centrum Stomatologii Nowoczesnej Katarzyna Osińska-Tobolska zaprasza na leczenie zębów!

Godziny otwarcia:
Poniedziałek 10:00 - 18:00
Wtorek 10:00 - 18:00
Środa 10:00 - 13:00
Czwartek 10:00 - 18:00
Piątek 10:00 - 16:00

Interesują Cię inne usługi stomatologiczne?

Zobacz pełną ofertą zabiegów oferowanych przez naszych dentystów.