Stomatologia zachowawcza w Bydgoszczy

Zadbaj o swoje zęby już teraz i umów się na wizytę w Centrum Stomatologii Nowoczesnej LoveDent

Oprócz wykonywania specjalistycznych zabiegów i leczenia zębów, należy pamiętać również o ich prawidłowej pielęgnacji oraz regularnych wizytach kontrolnych u stomatologa. Nasze centrum LoveDent Bydgoszcz zajmuje się wszystkimi zabiegami stomatologii zachowawczej, zaczynając od prostych badań zęba, a kończąc na zabiegu wypełniania ubytków zębów. Nieodpowiednia pielęgnacja oraz unikanie regularnych wizyt u dentysty może skutkować w najgorszym przypadku utratą zębów i rozpoczęciem leczenia implantologicznego. Właśnie dlatego wizyty kontrolne są nie tylko konieczne, ale również pomagają w zachowaniu białego i pięknego uśmiechu.

Nasze centrum stomatologiczne oferuje szereg usług związanych stomatologią zachowawczą:

  • badanie stomatologiczne
  • konsultacja specjalistyczna
  • znieczulenie
  • wypełnienie światłoutwardzalne
  • estetyczna licówka z kompozytu

Stomatologia zachowawcza to doskonałe rozwiązanie dla osób, które pragną przywrócić piękny wygląd swoich zębów. Nasze centrum stomatologiczne LoveDent Bydgoszcz wyposażone jest w nowoczesne narzędzia i przyrządy chirurgiczne, które sprawiają, że leczenie i odbudowa braków w uzębieniu przebiega w komfortowych i bezstresowych warunkach.

Czym jest stomatologia zachowawcza?

Stomatologia zachowawcza zajmuje się zapobieganiem i profilaktyką w powstawaniu schorzeń w obrębie jamy ustnej oraz odbudową utraconych tkanek zębowych, koloru , kształtu, przywróceniem naturalnego uśmiechu. Najczęściej w tym celu używa się całą gamę nowoczesnych materiałów . Ubytki w uzębieniu utrudniają utrzymanie dobrych nawyków higieny jamy ustnej, a niestosowanie się do tych zasad może przyczynić się w przyszłości do zainfekowania zęba i do leczenia kanałowego.

Dlaczego próchnica jest niebezpieczna?

Przyczyną powstawania próchnicy są bakterie, które znajdują się w jamie ustnej. Brak odpowiedniej higieny stwarza dla nich doskonałe środowisko do rozwijania się i powstawania próchnicy, a także innych schorzeń. Próchnica, tak samo jak inne choroby zakaźne może rozprzestrzeniać się na sąsiadujące zęby oraz inne osoby na przykład podczas używania tych samych sztućców. Ważne jest, aby rozpocząć leczenie odpowiednio wcześnie, co pomoże zapobiec rozwijaniu się choroby, która w efekcie może skutkować koniecznością podjęcia leczenia kanałowego, a w najgorszym przypadku nawet usunięcia zębów.

Jak leczyć próchnicę?

Leczenie próchnicy rozpoczyna się od konsultacji w gabinecie dentystycznym. W czasie takiej wizyty stomatolog ocenia ogólny stan jamy ustnej i uzębienia, a także przeprowadza wywiad z pacjentem. Dzięki temu lekarz jest w stanie poznać oczekiwania i potrzeby pacjenta, które pozwolą na ułożenie odpowiedniego planu leczenia. Podczas początkowego etapu rozwoju choroby, stomatolog wykonuje reminalizację szkliwa za pomocą specjalnych środków zawierających związki fluoru. W momencie kiedy występują ubytki w tkance twardej zęba, konieczne jest usunięcie zainfekowanego fragmentu i użycie odpowiedniego wypełnienia. W naszym gabinecie stomatologicznym stosujemy wypełnienia kompozytowe, ale może być to również estetyczna licówka. Zęby bardzo zniszczone, które zostały poddane wcześniej leczeniu kanałowemu mogą być odbudowane za pomocą uzupełnień protetycznych inlay/onlay wykonanych na podstawie pobranego wcześniej wycisku. Nowoczesna stomatologia oferuje liczne metody leczenia, które znacząco zmniejszają stres podczas wizyty, a sam zabieg wypełnienia przebiega bez bólu i dyskomfortu.

Szukasz dobrego stomatologa w mieście Bydgoszcz?

Jeżeli chcesz poznać najbliższy wolny termin i zarezerwować wizytę skorzystaj z formularza rejestracji lub zadzwoń. Zapraszamy! Nasi dentyści zaopiekują się z cierpliwością i bez pośpiechu pacjentami obawiającymi się zabiegów.

Gdzie nas znajdziesz?

Nasz gabinet znajduje się w Bydgoszczy przy al. Powstańców Wielkopolskich 53.

Klinika LoveDent Chirurgia i Stomatologia w Bydgoszczy - Centrum Stomatologii Nowoczesnej Katarzyna Osińska-Tobolska zaprasza na leczenie zębów!

Godziny otwarcia:
Poniedziałek 10:00 - 18:00
Wtorek 10:00 - 18:00
Środa 10:00 - 13:00
Czwartek 10:00 - 18:00
Piątek 10:00 - 16:00

Interesują Cię inne usługi stomatologiczne?

Zobacz pełną ofertą zabiegów oferowanych przez naszych dentystów.