Endodoncja w Bydgoszczy

Czeka Cię leczenie kanałowe zęba? Umów się na wizytę w klinice LoveDent

Prawdopodobnie każdy spotkał się kiedyś z terminem "leczenie kanałowe". U niektórych osób już na sam dźwięk wypowiadania tych słów jeży się włos na głowie. Jest to spowodowane zapewne przez techniczne braki w gabinetach stomatologicznych, które miały miejsce lata temu i były przyczyną słabego znieczulenia. Jednak od tego czasu wiele się zmieniło i technika poszła znacznie do przodu. Zmieniły się przede wszystkim sposoby leczenia, dzięki czemu zabieg jest teraz szybszy i skuteczniejszy, a co za tym idzie - mniej stresujący. W naszym centrum stomatologicznym LoveDent Bydgoszcz oferujemy zakres zabiegów z dziedziny endodoncji:

  • Leczenie kanałowe w mikroskopie
  • Zamykanie perforacji
  • Usuwanie złamanego narzędzia z kanału przy użyciu mikroskopu
  • Usuwanie wkładu koronowo - korzeniowego

Nasza klinika wyposażona jest w wysokiej klasy mikroskopy (m.in. marki Zeiss), dzięki którym ratujemy zęby, które jeszcze niedawno skazane były na usunięcie.

Czym jest endodoncja?

Czasem zdarza się, że u pacjentów, którzy cieszą się pozornie zdrowym uzębieniem, nagle pojawia się podczas jedzenia lub snu gwałtowny i rwący ból zęba. Jeżeli taka dolegliwość występuje często, jest to dobra przesłanka do zdiagnozowania, że wewnątrz zęba pojawił się stan zapalny. Z pomocą podczas w wyleczeniu dolegliwości przychodzi nowoczesna dziedzina stomatologii jaką jest leczenie endodontyczne.

Endodonacja (czyli tzw. leczenie kanałowe) to jedna z najpopularniejszych i najskuteczniejszych metod leczenia zęba. Leczenie endodontyczne polega na zabiegu usunięcia zawartości kanałów korzeniowych, które obumarły lub zostały zmienione przez stan zapalny. Podczas leczenia używa się mikroskopu, dzięki któremu dentysta lub stomatolog ma możliwość przeprowadzenia dokładnej diagnozy. Leczenie kanałowe pod mikroskopem, pozwala przywrócić funkcjonalność i estetykę zębów, która jest zbliżona do naturalnego uzębienia.

Na czym polega leczenie kanałów korzeniowych?

Leczenie kanałowe rozpoczyna się od znieczulenia, zbadaniu długości kanałów i oczyszczeniu ich. Do tego celu używamy zaawansowanych technologicznie mikroskopów, dzięki którym lekarz przeprowadzający zabieg jest w stanie dokładnie obejrzeć ząb pacjenta od środka i skutecznie go oczyścić. Podczas kolejnego etapu leczenia endodontycznego lekarz wypełnia kanały gutaperką i formujemy jego kształt. Całość zabiegu leczenia kanałowego przeprowadzamy podczas jednej wizyty, aby zapewnić Ci komfort w jak najkrótszym czasie.

Szukasz dobrego stomatologa w mieście Bydgoszcz?

Jeżeli chcesz poznać najbliższy wolny termin i zarezerwować wizytę skorzystaj z formularza rejestracji lub zadzwoń. Zapraszamy! Nasi dentyści zaopiekują się z cierpliwością i bez pośpiechu pacjentami obawiającymi się zabiegów.

Gdzie nas znajdziesz?

Nasz gabinet znajduje się w Bydgoszczy przy al. Powstańców Wielkopolskich 53.

Klinika LoveDent Chirurgia i Stomatologia w Bydgoszczy - Centrum Stomatologii Nowoczesnej Katarzyna Osińska-Tobolska zaprasza na leczenie zębów!

Godziny otwarcia:
Poniedziałek 10:00 - 18:00
Wtorek 10:00 - 18:00
Środa 10:00 - 13:00
Czwartek 10:00 - 18:00
Piątek 10:00 - 16:00

Interesują Cię inne usługi stomatologiczne?

Zobacz pełną ofertą zabiegów oferowanych przez naszych dentystów.