Implantologia w Bydgoszczy

Umów się na wizytę w klinice LoveDent już teraz

Piękny i zadbany uśmiech jest marzeniem każdej osoby. Często jednak pojawiające się choroby prowadzą do powstania próchnicy, która przyczynia się do utraty zębów. Do pacjentów zmagających się z problemem niepełnego uzębienia z pomocą przychodzi dziedzina stomatologiczna jaką jest implantologia.

Implanty są w dzisiejszych czasach standardem pośród zabiegów stomatologicznych, a niestosowanie ich uważa się w pewnych kręgach za błąd w sztuce lekarskiej. Dzięki rozwojowi technologicznemu implantologia stała się ogólnodostępna, dlatego nasze centrum stomatologiczne LoveDent Bydgoszcz oferuje wiele różnych zabiegów implantologicznych:

  • wszczepianie pojedynczego lub kilku implantów
  • sinus lift - podnoszenie dna zatoki szczęki
  • przeszczep kości autogennej
  • protezy na implantach
  • korona na implancie na metalu - porcelanowa lub z tlenku cyrkonu
  • APRF - fibryna bogatopłytkowa
  • iPRF - fibryna bogatopłytkowa

Odbudowa zębów na implantach to doskonałe rozwiązanie dla osób, które pragną przywrócić piękny wygląd swoich zębów. Nasz gabinet stomatologiczny LoveDent Bydgoszcz wyposażony jest w nowoczesne narzędzia i przyrządy chirurgiczne, które sprawiają, że leczenie zębów przebiega w komfortowych i bezstresowych warunkach.

Czym zajmuje się implantologia?

Implantologia to zabieg pozwalający wszczepić implant w kość żuchwy bądź szczęki. Jest to prężnie rozwijająca się dziedzina stomatologii, która pozwala na uzupełnienie braków w uzębieniu za pomocą implantów w kształcie naturalnych zębów. Dzięki postępowi technologicznemu implanty na pierwszy rzut oka nie odbiegają wyglądem od naturalnych zębów, co pozwala na stworzenie naturalnego i pięknego uśmiechu. Zabieg jakim jest odbudowa zębów poprzez implanty i korony pozwala na przywrócenie pięknego uśmiechu i ukrycie braków uzębienia w dyskretny i naturalny sposób.

Czym są implanty?

Implanty to wykonane z wysokiej jakości tytanu śruby imitujące korzeń, który wprowadza się do kości szczęki lub żuchwy w celu zastąpienia utraconego korzenia zębowego. Wszczepienie implantu zapewnia trwałą i pewną podstawę do tworzenia na nich protetyki, a sam implant pełni taką samą funkcję jak naturalny korzeń zęba. W przypadku wszczepienia kilku implantów zębowych można wykonać parę pojedynczych koron protetycznych lub most, który pozwala na uzupełnienie braku pojedynczego zęba oraz odbudowę całkowitego bezzębia. Na śrubie montowana jest korona ceramiczna lub porcelanowa w kolorze najbardziej zbliżonym do pozostałych zębów. Nie musimy również obawiać się, że kształt korony na implantach nie będzie odbiegać od sąsiadujących zębów, ponieważ w jego wyborze pomoże doświadczony lekarz.

Jakie zalety mają implanty?

Implant zęba zostaje osadzony głęboko w kości, dzięki czemu gwarantuje on trwałe mocowanie i spełnianie takich samych funkcji jak naturalny korzeń zęba. Ma to szczególne znaczenie w przypadku kiedy kość żuchwy i szczęki nie ma kontaktu z korzeniem lub implantem, co powoduje ich zanikanie. Prowadzi to do znacznego utrudnienia przeprowadzania kolejnych zabiegów stomatologicznych w przyszłości, dlatego za pomocą wszczepienia implantów możemy zahamować proces zaniku kości, co uchroni przed innymi nieprzyjemnymi dolegliwościami. Implanty stomatologiczne pozwalają na wykonanie odbudowy braków w uzębieniu bez konieczności ingerencji chirurga w sąsiadujący ząb. Na implantach wykonywana jest również podstawa do wykonywania prac protetycznych, dzięki czemu unikniesz podrażnień, a sama proteza będzie trwale osadzona. W tym przypadku konieczne jest wszczepienie kilku implantów, które staną się podstawą do założenia protezy górnej lub dolnej. Jako że implanty zapewniają stałe mocowanie, które eliminuje uczucie dyskomfortu podczas użytkowania, są one o wiele praktyczniejsze niż ma to miejsce w przypadku protezy ruchomej. Implanty zapewniają taki sam komfort użytkowania u pacjenta, jak posiadanie naturalnych i zdrowych zębów.

Jak przygotować się do zabiegu wszczepiania implantów?

Jeżeli chcemy dokonać odbudowy zęba lub całego łuku powinniśmy wybrać odpowiednią klinikę i doświadczonego lekarza, który przeprowadzi z nami szczegółowy wywiad lekarski, przedstawi przeciwwskazania, zrobi wycisk oraz zleci wykonanie niezbędnych badań. Wstępna konsultacja jest pierwszą wizytą w klinice stomatologicznej i jest to obowiązkowy element przed rozpoczęciem leczenia. Jest to bardzo ważny element przed przystąpieniem do leczenia z zakresu implantologii, ponieważ pozwala on na stwierdzenie ogólnego stanu jamy ustnej i uzębienia, a także pozwoli ocenić chirurgowi prowadzącemu leczenie czy wszczepione implanty będą prawidłowo się goić.

Jak wygląda wszczepianie implantów zębowych?

Pierwszym krokiem przed rozpoczęciem leczenia jest wizyta w gabinecie stomatologicznym i konsultacja z lekarzem wykonującym zabieg. Następnie pacjent zostaje zaproszony na kolejną wizytę do kliniki, podczas której będzie poddany leczeniu. Pacjent zakłada odzież ochroną i siada na fotelu zabiegowym. Chirurg zaczyna swoją pracę od przeprowadzenia dezynfekcji oraz podaje znieczulenie miejscowe, dzięki któremu zabieg przebiegnie komfortowo i bezboleśnie. Gdy znieczulenie zacznie działać można przystąpić do leczenia pacjenta. Lekarz stomatolog nacina dziąsło i przygotowuje miejsce na wprowadzenie śruby. Po zabiegu wszczepienia implantu zakłada się szwy, które zgodnie z zaleceniami nosi się około tygodnia. Wszczepienie implantu trwa średnio od 20 do 40 minut. Od tego momentu w jamie ustnej występuje proces fizjologicznego gojenia, w którym implant na trwałe łączy się z kością. Jest to niezwykle ważny moment, w którym implant zyskuje swoją charakterystyczną stabilność i trwałość. Po zakończeniu leczenia uzyskujemy odpowiednio przygotowane podłoże do wykonywania dalszych zabiegów z zakresu protetyki.

Jak dbać o zęby po założeniu implantów?

Po wykonaniu zabiegu wszczepienia implantu należy przestrzegać zaleceń lekarza wykonującego zabieg, dzięki którym unikniemy powstawania nieprzyjemnych dolegliwości i przyśpieszymy gojenie. Po wykonaniu usługi zaleca się unikania jedzenia i picia przez kilka godzin. W momencie gdy znieczulenie miejscowe przestanie działać można zjeść coś lekkiego najlepiej w półpłynnej konsystencji. Po zabiegu może wystąpić opuchlizna, dlatego w przypadku występowania nieprzyjemnego dyskomfortu w okolicach jamy ustnej zaleca się wykonywanie zimnych okładów dzięki którym dolegliwości zostaną zmniejszone. . Przez pierwszy tydzień od momentu wykonania zabiegu, konieczna jest bardzo ostrożna higiena jamy ustnej i zębów, w szczególności należy zwrócić uwagę na delikatne szczotkowanie okolicy, w której zostały wszczepione implanty. Przestrzeganie wszystkich powyższych zasad powinno uchronić przed powstawaniem niedogodności, jednak jeżeli pojawiają się jakieś niepokojące zmiany należy udać się kliniki, aby lekarz obejrzał miejsce poddane zabiegowi.

Implantów nie trzeba się bać. Pozwalają one spełnić marzenie o uzupełnieniu braków w uzębieniu w jeden dzień. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej technologii, nowe zęby nie będą w niczym odbiegać od sąsiadujących, prawdziwych zębów. W celu uzyskania naturalnie wyglądającego łuku zębów pomoże korona, która zostanie odpowiednio dobrana pod względem koloru, jak i kształtu.

Szukasz dobrego stomatologa w mieście Bydgoszcz?

Jeżeli chcesz poznać najbliższy wolny termin i zarezerwować wizytę skorzystaj z formularza rejestracji lub zadzwoń. Zapraszamy! Nasi dentyści zaopiekują się z cierpliwością i bez pośpiechu pacjentami obawiającymi się zabiegów.

Gdzie nas znajdziesz?

Nasz gabinet znajduje się w Bydgoszczy przy al. Powstańców Wielkopolskich 53.

Klinika LoveDent Chirurgia i Stomatologia w Bydgoszczy - Centrum Stomatologii Nowoczesnej Katarzyna Osińska-Tobolska zaprasza na leczenie zębów!

Godziny otwarcia:
Poniedziałek 10:00 - 18:00
Wtorek 10:00 - 18:00
Środa 10:00 - 13:00
Czwartek 10:00 - 18:00
Piątek 10:00 - 16:00

Interesują Cię inne usługi stomatologiczne?

Zobacz pełną ofertą zabiegów oferowanych przez naszych dentystów.