Odmładzanie zębów w Bydgoszczy

Przywróć swoim zębom piękny wygląd już od pierwszej wizyty

Oprócz odmładzających zabiegów medycyny estetycznej pacjenci decydują się coraz częściej na odmładzanie zębów. Zęby, tak samo jak skóra wraz z upływem czasu tracą swój atrakcyjny wygląd. Jedną z najbardziej widocznych oznak upływu czasu jest skracanie się zębów w wyniku ich ścierania. Krótsze zęby nie tylko wpływają negatywnie na zdrowie jamy ustnej, ale także przyczyniają się w znacznym stopniu do powstawania zmarszczek wokół ust i zmiany rysów twarzy. Nowoczesna stomatologia oferuje usługi pozwalające przywrócić odpowiedni kształt, kolor i długość zębów. Zabiegi wykonywane w centrum stomatologicznym LoveDent Bydgoszcz są przeprowadzane przez wykwalifikowanych i doświadczonych lekarzy, więc całość zabiegu przebiegać będzie bezboleśnie w przyjaznej atmosferze.

Czy zęby się ścierają?

Zęby narażone są każdego dnia na ciągłe ścieranie, a w ciągu 10 lat ząb może skrócić się nawet o 0,3 mm. Skóra tracąc swoje naturalne podparcie wiotczeje, co w konsekwencji przyczynia się do powstawania zmarszczek i bruzd wokół ust. W pomocy rozwiązania tego problemu przychodzi stomatologia, która skupia się na zapobieganiu negatywnym skutkom procesu starzenia się zębów oraz przywracaniu im młodego wyglądu.

Jak odmłodzić uśmiech?

Zmarszczki wokół ust i zapadająca się dolna część twarzy wpływają negatywnie na atrakcyjny wygląd uśmiechu pacjenta. W celu uzyskania efektu odmłodzonego uśmiechu wykonuje się wiele różnych technik stomatologicznych takich jak na przykład: ortodoncja, implantologia, wybielanie i zabiegi medycyny estetycznej. Wszystkie te usługi wykonywane są w ramach liftingu dentystycznego, który nie tylko poprawia wygląd uzębienia, ale również napina skórę w okolicach ust.

Jak wygląda odmładzanie zębów w gabinecie dentystycznym?

Zdaniem wielu stomatologów podstawą do młodego wyglądu zębów jest ich prawidłowe ułożenie. Złe ustawienie łuków zębowych może powodować zmiany zwyrodnieniowe w stawach skroniowo-żuchwowych oraz przyczyniać się do bólu żuchwy i głowy. Zabieg odmładzania należy zacząć więc od leczenia ortodontycznego, które pozwoli usunąć nieprawidłowe ustawienie zgryzu i przygotuje zęby do wykonywania kolejnych zabiegów. Kiedy odpowiedni efekt został osiągnięty, lekarz stomatolog zdejmuje aparat i przechodzi do następnego etapu jakim jest uzupełnianie ewentualnych braków w uzębieniu. Korony i implanty z tytanu to najpopularniejsze metody stosowane w celu stworzenia pełnego łuku zębów. Wypełnienie braków w uzębieniu sprawia, że wargi oraz policzki zyskują podparcie przez co skóra nie zapada się i jest naprężona. Kiedy leczenie implantologiczne jest zakończone, lekarz przechodzi do wykonywania zabiegów estetycznych pozwalających przywrócić zębom biały odcień. Wybielanie u dentysty daje spektakularne efekty, które pozwalają przywrócić piękno uśmiechu już od pierwszej wizyty. Ostatnim etapem jest wykonanie zabiegów medycyny estetycznej, w celu wygładzenia skóry w okolicach ust. Wykonuje się do tego wstrzykiwany pod skórę kwas hialuronowy, który wypełnia zmarszczki dzięki czemu skóra jest napięta i będzie podkreślać piękno odmłodzonego uśmiechu.

Szukasz dobrego stomatologa w mieście Bydgoszcz?

Jeżeli chcesz poznać najbliższy wolny termin i zarezerwować wizytę skorzystaj z formularza rejestracji lub zadzwoń. Zapraszamy! Nasi dentyści zaopiekują się z cierpliwością i bez pośpiechu pacjentami obawiającymi się zabiegów.

Gdzie nas znajdziesz?

Nasz gabinet znajduje się w Bydgoszczy przy al. Powstańców Wielkopolskich 53.

Klinika LoveDent Chirurgia i Stomatologia w Bydgoszczy - Centrum Stomatologii Nowoczesnej Katarzyna Osińska-Tobolska zaprasza na leczenie zębów!

Godziny otwarcia:
Poniedziałek 10:00 - 18:00
Wtorek 10:00 - 18:00
Środa 10:00 - 13:00
Czwartek 10:00 - 18:00
Piątek 10:00 - 16:00

Interesują Cię inne usługi stomatologiczne?

Zobacz pełną ofertą zabiegów oferowanych przez naszych dentystów.