Protetyka w Bydgoszczy

Szukasz centrum stomatologicznego, które wykonuje protezy zębowe?
Odwiedź klinikę LoveDent

Protetyka jest działem stomatologii, który pozwala na wykonanie rekonstrukcji braków w uzębieniu. W trosce o prawidłowe uzębienie naszych pacjentów, gabinet stomatologiczny LoveDent Bydgoszcz prowadzi leczenie protetyczne zapobiegające rozchwianiu i przemieszczaniu się pozostałych zębów. Nasi lekarze korzystają z nowoczesnych metod oraz przyrządów stomatologicznych dostępnych w gabinecie, dzięki którym możliwe jest przeprowadzenie kompleksowego leczenia, nawet w przypadku dużych ubytków w uzębieniu. Wśród naszych usług znajdą Państwo:

  • korony zębowe
  • licówki ceramiczne
  • ONLAY kompozytowy
  • protezy akrylowe całkowite akrylowe , nylonowe (akron) oraz szkieletowe
  • naprawa protezy
  • prace kombinowane

Dbamy o to, by nasze protezy były wykonane z najwyższej jakości materiałów oraz zapewniały trwałość i komfort użytkowania na lata. Dla pacjentów, którzy nie są pewni co do leczenia protetycznego, w naszym gabinecie stomatologicznym w Bydgoszczy dostępna jest konsultacja protetyczna, podczas której lekarz protetyk odpowie na wszystkie pytania związane z leczeniem.

Czym zajmuje się protetyka stomatologiczna?

Celem protetyki jest wykonanie profesjonalnego uzupełnienia braków w obrębie jamy ustnej oraz uzębienia. Zabiegi mogą być wykonywane w przypadku braku pojedynczych zębów, a także w przypadku gdy u pacjenta występuje całkowite bezzębie. Wyróżnia się dwa rodzaje protez: stałe oraz ruchome.

Dla kogo są stałe uzupełnienia protetyczne?

Najprostszym sposobem na uzupełnienie braków w uzębieniu są wkłady koronowe, które zastępują widoczną część zębów. Wkłady koronowe mogą być wykonane z różnych materiałów. Są to między innymi materiały kompozytowe, porcelana oraz stopy metali szlachetnych i nieszlachetnych. Kolejnym sposobem na poprawę wyglądu uzębienia są licówki. Rodzajem stałej protezy są korony, które montuje się na oszlifowanej powierzchni zęba. Warto również wspomnieć, że w skład stałych rozwiązań protetycznych zaliczają się także mosty, za pomocą których możemy wykonać uzupełnienie braku jednego lub kilku zębów. Mosty można zamocować na zdrowych zębach, które będą pełnić rolę podtrzymujących filarów.

Proteza całkowita i szkieletowa - jaka jest różnica?

Protezy całkowite i szkieletowe wchodzą w skład protez ruchomych. Proteza całkowita zalecana jest dla pacjentów, którzy utracili wszystkie zęby czyli występuje u nich całkowite bezzębie. Bez wątpienia jest to rozwiązanie znacznie poprawiające komfort życia, mimo że na początku może wystąpić uczucie dyskomfortu. Dlatego też ważne jest by przyzwyczaić się do noszenia protezy od samego początku i nosić ją przez cały dzień. Aby proteza całkowita była dobrze przymocowana i zapobiegała przedostawaniu się drobinek jedzenia pod jej powierzchnię, zaleca się zakup specjalnego kremu mocującego.

Protezy szkieletowe to rozwiązanie dla pacjentów z niekompletnym uzębieniem. Takie protezy są stabilne, a korzystanie z nich nie powoduje dyskomfortu i nie odbiega w niczym od uczucia naturalnego uzębienia. Proteza szkieletowa opiera się na naturalnych zębach lub wszczepionych wcześniej implantach, co jest jest istotną zaletą tego typu uzupełnienia braków w uzębieniu.

Czym jest szyna relaksacyjna?

Protetyka nie musi ograniczać się jedynie do uzupełniania braków zębowych. Gabinet stomatologiczny LoveDent Bydgoszcz dobiera również dla pacjentów przeźroczyste nakładki, które są dopasowane indywidualnie do kształtu zębów. Szyna relaksacyjna zalecana jest dla pacjentów posiadających wady zgryzu oraz dotkniętych przez różne urazy zębowe. O konieczności leczenia szyną relaksacyjną decyduje lekarz podczas wizyty pacjenta w gabinecie.

Zdarza się, że nawet podczas najbardziej dokładnego i delikatnego dbania o protezę, może się ona uszkodzić. Aby naprawić uszkodzoną protezę, zapraszamy do naszego gabinetu stomatologicznego w Bydgoszczy, gdzie dokonamy serwisu i naprawy uszkodzonej protezy.

Szukasz dobrego stomatologa w mieście Bydgoszcz?

Jeżeli chcesz poznać najbliższy wolny termin i zarezerwować wizytę skorzystaj z formularza rejestracji lub zadzwoń. Zapraszamy! Nasi dentyści zaopiekują się z cierpliwością i bez pośpiechu pacjentami obawiającymi się zabiegów.

Gdzie nas znajdziesz?

Nasz gabinet znajduje się w Bydgoszczy przy al. Powstańców Wielkopolskich 53.

Klinika LoveDent Chirurgia i Stomatologia w Bydgoszczy - Centrum Stomatologii Nowoczesnej Katarzyna Osińska-Tobolska zaprasza na leczenie zębów!

Godziny otwarcia:
Poniedziałek 10:00 - 18:00
Wtorek 10:00 - 18:00
Środa 10:00 - 13:00
Czwartek 10:00 - 18:00
Piątek 10:00 - 16:00

Interesują Cię inne usługi stomatologiczne?

Zobacz pełną ofertą zabiegów oferowanych przez naszych dentystów.