photo

Licówki - wszystko, co powinieneś o nich wiedzieć

2018-05-11

Licówki - co się kryje pod tą nazwą? To nic innego, jak cienkie porcelanowe lub ceramiczne płytki, które przylepia się z przodu zębów. Jaki możemy dzięki nim osiągnąć efekt? Prawdziwie Hollywoodzki uśmiech.

Często przyglądając się gwiazdom show-biznesu, wydaje nam się, że ich idealne uśmiechy to sprawka natury. W rzeczywistości większość z nich korzysta właśnie z licówek. To dzięki nim możemy dodać sobie nieco pewności siebie oraz uśmiechać się szczerze i bez obaw. Planujesz założyć licówki? Przekonaj się, o czym powinieneś wiedzieć.

Ile licówek będziemy potrzebować?

Nie ma jednej prawidłowej odpowiedzi na to pytanie. Wszystko uzależnione jest od uśmiechu każdego pacjenta. Chodzi o to, aby przykryć licówkami zęby, które widać podczas szerokiego, naturalnego uśmiechu. Każdy z nas okazuje radość inaczej - u jednych widocznych jest 6 zębów na łuku u innych natomiast 8.

Jak uzyskać naturalny efekt?

Błędem wielu osób marzących o idealnym uśmiechu jest wybór zbyt jasnej barwy. Czasami pacjenci upierają się przy śnieżnobiałych licówkach, co nie zawsze daje pozytywny rezultat. Zwykle dobrym pomysłem jest wybór odcienia o dwa stopnie jaśniejszego od naturalnego koloru zębów. Jest to jednak uzależnione od karnacji czy koloru dziąseł. Nie musicie się jednak nadmiernie nad tym głowić, ponieważ w specjalistycznym gabinecie stomatologicznym profesjonalista pomoże Wam dobrać odpowiedni kolor, tak aby efekt był zadowalający oraz naturalny.

Kiedy założenie licówek nie jest możliwe?

Niestety są sytuacje, w których licówki nie są wskazane. Muszą z nich zrezygnować osoby, których uzębienie jest zbyt krótkie, ponieważ porcelanowe nakładki mogą się na nich nie utrzymać. Bruksizm, o którym więcej możecie poczytać tutaj, jest kolejnym przeciwskazaniem do założenia licówek. Jeśli natomiast Wasze zęby nie są w najlepszej kondycji, należy najpierw je wyleczyć.

Na koniec

Jeżeli zamierzasz sięgnąć po sprawdzone metody na piękny uśmiech, zapraszamy do naszego Centrum Stomatologii Nowoczesnej, gdzie w pewny i bezpieczny sposób zadbamy o Twoją najlepszą wizytówkę. ;-) Wolne terminy możesz sprawdzić na naszej podstronie Rejestracja.