photo

Korony zębowe - Dlaczego warto je stosować i kiedy?

2017-04-21

Korony zębowe pomagają odbudować uzębienie, które zostało zniszczone w wyniku chorób czy mechanicznych kolizji. Dowiedz się więcej o koronach zębowych oraz o tym kiedy najlepiej je stosować!

Korony zębowe to nakładki, które odbudowują zniszczone lub złamane zęby, poprawiając ich kształt oraz barwę. Sprawdź kiedy jeszcze możesz je stosować.

Kiedy stosować korony zębów?

Gdy inne metody ratowania uszkodzonego zęba zawiodły, warto wybrać koronę. Tą można również założyć w formie mostów. Dzięki temu odtworzysz większe braki w swoim uzębieniu. Koronę możesz nałożyć również na resztkach zdrowego zęba. Cały proces polega na szlifowaniu jego powierzchni tak, aby można było poprawnie dokleić koronę oraz dobrać jej kolor do pozostałych zębów. W celu uzupełnienia większej ilości uszkodzeń można założyć wspomniany wcześniej most protetyczny. Wtedy szlifuje się zęby, na których ma być on oparty.

Rodzaje koron zębowych

Korony porcelanowe: Podstawą jest stal stomatologiczna, na której mocuje się napalaną porcelanę. Metalowa część nie jest wtedy widoczna - kryje się pod porcelaną.

Korony pełnoceramiczne: Świetnie imitują naturalne zęby, dlatego często są zakładane jako uzupełnienie zębów przednich.

Porcelanowe na metalowej podstawie ze złotem: Niczym nie różnią się od wspomnianych koron porcelanowych z tą różnica, że ten rodzaj jest zalecany pacjentom z bardzo zniszczonymi zębami - złoto działa przeciwpróchniczo.

Korony akrylowe - Stosuje się tylko jako tymczasowe.

Podsumowując

Jeżeli Twoje zęby są uszkodzone, zgłoś się do naszego Centrum Stomatologii Nowoczesnej LoveDent! Fachowo zadbamy o stan Twojego uzębienia oraz pomożemy w wyborze odpowiednich koron!