photo

Licówki porcelanowe - co je wyróżnia?

2018-08-31

Licówki porcelanowe są idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy nie chcą się dłużej przejmować niedoskonałym uśmiechem. Zanim się na nie zdecydujesz, poznaj więcej informacji.

Czym są licówki?

To nic innego, jak cienkie porcelanowe lub ceramiczne płytki, które mocowane są do zębów. To właśnie dzięki licówkom możemy dodać sobie nieco pewności siebie oraz uśmiechać się szczerze i bez obaw. Licówki porcelanowe najczęściej zakładamy na najbardziej widoczne zęby, chociaż można założyć je na każde.

Co wyróżnia licówki porcelanowe?

Duża popularność porcelanowych licówek nie jest przypadkiem - zawdzięczają ją swojej wysokiej jakości. Wykonane z masy porcelanowej, na którą składa się masa akrylowa oraz ceramiczna, są w rezultacie bardzo trwałe, a jednocześnie elastyczne. Co jeszcze je wyróżnia? Porcelanowa licówka nie ulega przebarwieniom i jest odporna na osadzanie się kamienia nazębnego. Co więcej, jest ona bardzo cienka, dlatego uzyskany efekt po ich założeniu wygląda bardzo naturalnie.

Co musisz wiedzieć o licówkach porcelanowych?

  • mogą mieć dowolny kształt oraz kolor, więc można je doskonale dopasować do każdych zębów
  • ich grubość to zaledwie pół milimetra, co daje efekt naturalnego uśmiechu
  • są odporne na kamień nazębny oraz przebarwienia
  • są niezwykle mocne, co nie znaczy, że nie trzeba na nie uważać np. podczas spożywania twardych pokarmów Jeśli prawdopodobnie zdecydujesz się na założenie licówek, poznaj również inne kwestie, które poruszyliśmy w tym wpisie na naszym blogu. Wtedy odpowiadaliśmy między innymi, na dwa poniższe pytania.

Ile licówek należy założyć?

Nie ma jednej prawidłowej odpowiedzi na to pytanie. Wszystko uzależnione jest od uśmiechu każdego pacjenta. Chodzi o to, aby przykryć licówkami zęby, które widać podczas szerokiego, naturalnego uśmiechu. Każdy z nas okazuje radość inaczej - u jednych widocznych jest 6 zębów na łuku u innych natomiast 8.

Kiedy założenie licówek nie jest możliwe?

Niestety są sytuacje, w których licówki nie są wskazane. Muszą z nich zrezygnować osoby, których uzębienie jest zbyt krótkie, ponieważ porcelanowe nakładki mogą się na nich nie utrzymać. Bruksizm, o którym więcej możecie poczytać **tutaj**, jest kolejnym przeciwskazaniem do założenia licówek. Jeśli natomiast Wasze zęby nie są w najlepszej kondycji, należy najpierw je wyleczyć.

Na koniec

Mam nadzieje, że nasz wpis pomógł Ci upewnić się, że porcelanowe licówki to dobre rozwiązanie. Jeśli potrzebujesz jeszcze więcej informacji - chętnie służymy pomocą. Skontaktuj się z nami, zadaj nurtujące Cię pytania - a my rozwiejemy Twoje wątpliwości.