photo

Jak zapobiegać paradontozie?

2018-10-26

Przeczytaj informacje na temat tego, jak zapobiegać paradontozie i zacznij działać, zanim skutki choroby będą nieodwracalne. Nie jesteś pewien, czy objawy, które zauważyłeś to właśnie paradontoza? Przekonaj się!

Paradontoza - co to znaczy?

Choć sama nazwa tej choroby jest zwykle znana naszym pacjentom, to nie do końca wiedzą, co ona oznacza. Dlatego na samym początku, krótkie wyjaśnienie. Paradontoza jest chorobą, która prowadzi do zniszczenia tkanki mocującej zęby i odsłonięcia się szyjek zębowych.

Skutki paradotnozy

Nieleczona paradontoza może się niestety zakończyć nawet wypadaniem zębów. Należy tu zaznaczyć, że nie jest to scenariusz, który dotyczy wyłącznie osób starszych. Nieodpowiednia higiena jamy ustnej, zaniedbania oraz unikanie specjalistycznego leczenia stomatologicznego mogą doprowadzić do wypadania zębów już w młodszym wieku.

Jak zapobiegać paradontozie?

Koncentrat bogatopłytkowy w walce z paradontozą

W walce z paradontozą skuteczną formą leczenia jest najnowszy, a zarazem innowacyjny zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego. To za jego sprawą możliwa jest regeneracja dziąseł poprzez stymulację wzrostu tkanek. Odpowiedzialny za to materiał autogenny jest łatwo przyswajalny, ponieważ pozyskiwany jest z krwi pacjenta. Za sprawą koncentratu bogatopłytkowego możliwe jest efektywne gojenie tkanek, zmniejszenie stanu zapalnego czy obniżenie ryzyka wystąpienia infekcji.

Właściwe postawy w walce z paradontozą

Zastanawiając się, jak możemy zapobiec paradontozie, zwróćmy uwagę na własne działania. Czy poświęcamy wystarczająco dużo czasu i uwagi na dokładne szczotkowanie, regularne nitkowanie? Czy systematycznie kontrolujemy uzębienie w gabinecie stomatologicznym? Kamień, który osadza się na naszych zębach, jest jedną z przyczyn pojawiania się paradontozy. W jego usunięciu może pomóc wyłącznie specjalista, który powinien ten zabieg wykonywać co najmniej dwa razy w roku.

Nie zwlekaj z leczeniem i zapobieganiem

Jeśli zauważysz, że Twoje dziąsła są zaczerwienione, obolałe, a nawet krwawią, nie możesz tego zlekceważyć, ponieważ mogą to być pierwsze objawy paradontozy. Wcześnie wykryta choroba może być skutecznie wyleczona poprzez oczyszczenie zębów i usunięcie kamienia. Nie zwlekaj więc i jak najszybciej skontaktuj się ze specjalistą. Jeśli jesteś z Bydgoszczy lub okolic, zachęcamy Cię do wyboru naszego Centrum Stomatologii Nowoczesnej LoveDent. Tutaj możesz zarejestrować się online.