photo

Białe zęby domowymi sposobami

2016-07-22

 

**Wiele osób marzy o zadbanym, śnieżnobiałym uśmiechu. Stąd taką popularnością cieszą się różnorakie zabiegi na wybielenie zębów. Okazuje się, że istnieją domowe sposoby, dzięki którym można znacząco poprawić biel swego uzębienia. Chętnych do ich wypróbowania nie brakuje jednak nie wszystkie są bezpieczne. Jeżeli sam chcesz ich spróbować, a nie wiesz, od czego zacząć, to przygotowaliśmy dla Ciebie spis domowych metod, jakimi powinieneś się zainteresować. **

Nie wiesz, dlaczego twoje zęby nie olśniewają bielą jak powinny? Przyczyn może być wiele. O tym, jak dbać o uśmiech pisaliśmy ostatnio. Dużo zależy od stylu życia, jaki prowadzisz. Jeżeli palisz, spożywasz spore ilości kawy, albo jesteś amatorem czerwonego wina, bądź pewien, że wszystkie te składniki zostawiają swój ślad na zębach. Co zrobić, by odzyskać ich biel? Okazuje się, że wizyta u stomatologa nie jest jedynym wyjściem. Możesz spróbować na własną rękę skorzystać z domowych sposobów, aby wybielić swoje zęby. Oto 7 popularnych sposobów na wybielanie zębów domowymi sposobami!

Najpopularniejsze sposoby na białe zęby

Odpowiednia higiena

Regularne mycie zębów rano, wieczorem oraz po każdym posiłku to podstawa. Przed skorzystaniem z domowych sposobów wybielających, skontaktuj się z dentystą, w celu usunięcia kamienia nazębnego (więcej w poprzednim wpisie). Dopiero po tym możesz przystąpić do działania.

Pasta wybielająca

Z każdego miejsca jesteśmy zasypywany rewelacjami na temat past wybielających. Nie daj się im zwieść. To reklamowy mit, który świetnie się sprzedaje, ale na pewno nie przynosi pożądanych efektów. Jeżeli jednak zdecydujesz się na użycie pasty wybielającej, wybierz ją z głową. Źle dobrana może bardziej zaszkodzić niż pomóc, dlatego swój wybór najlepiej skonsultować ze stomatologiem.

Paski wybielające

Nasączone wybielającym żelem paski zdobywają coraz większą popularność. Sposób ich użycia jest prosty. Przyklej paski do zębów górnych i dolnych dwa razy dziennie, a następnie pozostaw je na około pół godziny. Teorii oraz ocen skuteczności pasków jest tyle ile samych osób, które z nich korzystało. Wszystko zależy od Twoich zębów i tego, jak bardzo chcesz je wybielić. Nie oczekuj jednak oszałamiających efektów. Więcej w tym marketingu niż realnych efektów.

Pędzelek, sztyft i dwufazowy system wybielania

Na noc po umyciu zębów możesz pomalować je pędzelkiem wybielający lub wybielaczem w sztyfcie. W zależności od Twoich oczekiwań efekty powinny pojawić się już po tygodniu. Nie są one jednak długotrwałe i utrzymują się zaledwie kilka dni.

Białe zębyJakich sposobów unikać?

Soda oczyszczona

Wiele osób decyduje się płukać zęby w roztworze sody. Jej wysokie stężenie działa wybielająco, ale przy tym niszczy szkliwo. Dodatkowo efekt wybielania jest krótkotrwały. Finalnie zęby stają się słabsze i bardziej podatne na przebarwienia

Sól

Czyszczenie zębów solą również nie jest najlepszym pomysłem. Płukanie ust w roztworze solnym bądź moczenie w nim szczoteczki, nie wybieli zębów a podrażni dziąsła tworząc w ustach kwaśny odczyn, który prowadzi do uszkodzenia szkliwa.

Sok z cytryny

Metoda polega na wcieraniu palcem lub za pomocą wacika na powierzchnię zębów soku z cytryny. Kuracja przynosi wątpliwe efekty a dodatkowo powoduje erozję zębów (zęby tracą tkanki twarde co może doprowadzić do ich nadwrażliwości)

Wyżej zamieszczone metody, mimo popularności, nie zawsze się sprawdzają a ich skuteczność pozostawia wiele do życzenia. Jeżeli zamierzasz sięgnąć po sprawdzone metody, zapraszamy do naszego centrum gdzie w pewny i bezpieczny sposób przywrócimy biel Twoim zębom. O naszych metodach więcej w następnym wpisie.