photo

Zęby dzieci pod kontrolą

2018-10-12

Rok szkolny na dobre się rozpoczął, a dzieciaki powinny już zdążyć,przywyknąć do codziennego trybu po wakacjach. Jesteście pewni, że problemy z uzębieniem nie przeszkadzają Waszym pociechom podczas stawiania czoła nowym wyzwaniom?

Dbając o zęby dziecka od najwcześniejszych lat, oszczędzamy im wielu kłopotów zarówno tych zdrowotnych, jak i wynikających z kontaktów międzyludzkich. Uśmiech jest naszą wizytówką, o którą warto zadbać.

Zęby dzieci pod kontrolą - obowiązek nie tylko stomatologa, ale i rodziców

To w głównej mierze w rękach rodziców spoczywa obowiązek dbania o zęby dziecka - przynajmniej w pierwszych latach jego życia. Przestrzeganie właściwych zasad higieny i dawanie dobrego przykładu pozwala dzieciom przyswoić nowe obowiązki i właściwe postawy.

Dlaczego zęby dzieci należy regularnie kontrolować?

Nieestetyczny wygląd zębów może powstrzymywać dzieci od ujawniania swoich prawdziwych emocji. Ludzie odruchowo odczuwając radość, chcą się też uśmiechać. Jeśli natomiast zęby dziecka są w złym stanie, może pojawić się uczucie wstydu i blokowanie naturalnych odruchów - m.in. ukrywanie uśmiechu czy powstrzymywanie się od niego. Względy estetyczne to oczywiście nie wszystko. Zła kondycja zębów to przede wszystkim zagrożenie, że dzieci będą odczuwać ból, a nieleczone choroby mogą się przyczynić do powstania naprawdę poważnych problemów. Dyskomfort w jamie ustnej może doprowadzić do wielu negatywnych skutków. Męczący ból powoduje złe samopoczucie i brak ochoty na zabawę czy kontakty z rówieśnikami. To również problem, który przeszkadza w skupieniu, które jest tak potrzebne podczas nauki czy rozwijania swoich pasji.

Jak właściwie dbać o zęby dzieci? O tym pamiętajcie:

  • przestrzeganie właściwych zasad higieny
  • regularny przegląd stomatologiczny
  • ograniczenie słodyczy oraz napojów bogatych w cukry i substancje barwiące
  • regularna fluoryzacja
  • lakowanie zębów

Na koniec

Kontrola rozwoju zębów dziecka powinna zacząć się już w domu. Dlatego warto upewniać się, czy dzieci nie zapominają o szczotkowaniu i czy, aby na pewno robią to we właściwy sposób. Zachęcamy Was również do wizyty kontrolnej w naszym Centrum Stomatologii Nowoczesnej LoveDent, gdzie zawsze dbamy o to, aby dzieci wychodziły z gabinetu zadowolone.