photo

Jak uniknąć paradontozy i chorób dziąseł?

2017-12-22

**Dzisiaj podpowiemy Wam, jak uniknąć paradontozy i chorób dziąseł własnymi siłami. **

Nie zwalczanie paradontozy oraz chorób dziąseł może doprowadzić do utraty zębów, a także do innych poważnych dolegliwości. Świadomość zagrożeń, jakie mogą wynikać z niewłaściwej higieny oraz nieleczenia chorób przyzębia powinna podwójnie motywować do podjęcia leczenia oraz zmiany negatywnie wpływających na nasze uzębienie nawyków. Jak uniknąć paradontozy i chorób dziąseł zmieniając swoje codzienne przyzwyczajenia?

Koniec z paleniem

Bezpośredni wpływ na kondycję naszych dziąseł mają używki. W szczególności za sprawą szkodliwego dymu papierosowego dochodzi do rozwoju bakterii w jamie ustnej. Na naszą niekorzyść substancje zawarte w papierosach zakłócają przebieg regeneracji tkanek oraz mają wiele innych negatywnych skutków. Rezultatem są stany zapalne dziąseł oraz paradontoza.

“Pasta, szczotka, kubek, ciepła woda”

Brzmi banalnie i nie trzeba o tym wspominać? Niestety wyniki badań potwierdzają, że wielu Polaków zaniedbuje prawidłową, codzienną higienę jamy ustnej, dlatego będziemy o tym przypominać. Szczotkowanie zębów dwa razy dziennie przez dwie minuty, to całkowite minimum o którym musi pamiętać każdy. To podstawa, jeśli chcemy zadbać o własne zdrowie i uniknąć paradontozy i chorób dziąseł. Pamiętajmy, o tym, aby dostosować twardość szczoteczki do własnych potrzeb. Używanie tej o zbyt sztywnym włosiu może doprowadzić do odsłonięcia szyjek zębowych oraz uszkodzeń dziąseł.

Po każdym szczotkowaniu - czas na płukanie

Płukanie jamy ustnej to czynność, o której bardzo często zapominamy, skupiając się na samym szczotkowaniu. Pora wprowadzić zmiany! Płukanie pozytywnie wpływa na prawidłową kondycję naszych dziąseł, łagodzi stany zapalne i zabija bakterię. Tyle korzyści możemy czerpać z jednej, krótkotrwałej czynności.

Masaż nie tylko ciała

Myśląc o masażu wyobrażamy sobie chwile pełne relaksu w SPA. Jeśli zastanawiacie się, jak uniknąć paradontozy i chorób dziąseł, zagwarantuj również swoim dziąsłom mały zabieg relaksacyjny ;-) Porządnie umyjcie dłonie, posmarujcie palce olejkiem z mięty pieprzowej i rozmasujcie swoje dziąsła! Taki zabieg poprawi krążenie i wzmocni je.

Na koniec

Zależy Wam na zdrowej jamie ustnej i pięknym uśmiechu? Zacznijcie od wprowadzenia kilku zasad, które pomogą Wam w prawidłowym dbaniu o Wasze dziąsła. Pamiętajcie o regularnej higienizacji oraz właściwej technice mycia zębów. Dodatkowo nie zapomnijcie również, aby wybrać się na wizytę kontrolną i upewnić się, że jamie ustnej nic nie grozi. Zapraszamy do rejestracji online