photo

Szczoteczka soniczna - wszystko, co muszisz wiedzieć

2018-07-20

Choć szczoteczka soniczna to już nie taka nowość, wciąż jest o niej głośno. Nie bez powodu - to obecnie najskuteczniejsze narzędzie do czyszczenia zębów. Masz już swoją?

Pozornie czyszczenie zębów szczoteczką soniczną może wyglądać tak samo, jak standardową szczoteczką elektryczną. Jest jednak pewna różnica, która stanowi o tym, że skuteczność szczoteczki sonicznej jest większa. Dowiedz się, co powinieneś wiedzieć o szczoteczce sonicznej do zębów i sam zdecyduj czy powinieneś w nią zainwestować? Dla nas odpowiedź jest jasna.

Szczoteczka soniczna - czyli jaka?

Osoby, które nie interesują się technologią, która ma usprawnić codzienną higienę jamy ustnej, na pierwszy rzut oka mogą mieć problemy z rozróżnieniem standardowej szczoteczki elektrycznej od sonicznej. Oby dwie z wyglądu niewiele się różnią. Przyglądając się jednak samej głowicy szczoteczek, bez trudu dostrzegamy to, co znacznie je różni. Standardowe szczoteczki elektryczne mają zazwyczaj obrotową, okrągłą główkę. Jak wygląda ten element w szczoteczce sonicznej? Przypomina główkę tradycyjnej, manualnej szczoteczki. Dlaczego, więc mycie zębów szczoteczką soniczną uznawane jest za tak skuteczne? O tym piszemy poniżej ;)

Szczoteczka soniczna - działanie i szkuteczność

Głowica szczoteczki sonicznej, choć przypomina nam tę tradycyjną manualną, a całokształtem niewiele różni się od standardowej elektrycznej, wykonuje zupełnie inne ruchy - ruchy wymiatająco-pulsacyjne. Są one obecnie uznawane za najskuteczniejszą metodę czyszczenia zębów. Dodatkowo podłużny kształt głowicy szczoteczki sonicznej pozwala nam dotrzeć w trudno dostępne miejsca. Co jeszcze składa się na jej skuteczność? Intensywność wcześniej wspomnianych ruchów. Szczoteczki soniczne wykonują zwykle ponad 31 tysięcy ruchów wymiatająco-pulsacyjnych na minutę, co sprawia, że oczyszczają zęby o wiele bardziej efektywnie niż szczoteczki elektryczne, czy manualne.

Na koniec

W przypadku dodatkowych pytań odnośnie do szczoteczek sonicznych, zapraszamy do naszego Centrum Stomatologii Nowoczesnej LoveDent, gdzie chętnie porozmawiamy oraz rozwiejemy wszelkie wątpliwości. A jeśli będzie to potrzebne, nasza higienistka zademonstruje działanie takiej właśnie szczoteczki.