photo

Sposoby na biały uśmiech po kawie!

2017-05-05

Kawa jest niezwykle popularnym napojem. Wiele osób wypija ją w ilości przekraczającej jedną filiżankę dziennie. Niestety mała czarna nie jest obojętna dla Twoich zębów. Poznaj sposoby, dzięki którym pozbędziesz się osadu z kawy na swoich zębach!

Czerwone wino, papierosy, herbata czy kawa. Wszystkie pozostawiają widoczny osad na zębach. Zadbaj o odpowiednią higienę jamy ustnej i pozbądź się nieprzyjemnych przebarwień. Oto nasze sposoby na piękny uśmiech!

Sposoby na biały uśmiech po kawie

  1. Staraj się wypijać kawę przez słomkę tak, aby zęby nie były narażone na styczność z czarnym napojem.

  2. Zaraz po spożyciu kawy umyj zęby. Jeżeli nie masz takiej możliwości, użyj gumy do żucia.

  3. Po wypiciu kawy przepłucz usta wodą. W ten sposób pozbędziesz się zdradliwych drobin po ziarnach, które lubią zalegać między zębami.

  4. Nigdy nie zapominaj o poprawnej higienie. Myj zęby co najmniej dwa razy dziennie. Rano i wieczorem. Po południu również nie zaszkodzi.

  5. Pamiętaj, aby szczotkować zęby, korzystając z miękkiego włosia.

  6. Korzystaj również ze szczoteczki elektrycznej. Za jej pomocą dotrzesz do powierzchni niedostępnych dla zwykłej szczoteczki.

  7. Sięgnij po pastę do zębów wybielającą enzymatyczne. Unikaj past o wysokiej ścieralności.

  8. Nigdy nie zapomnij o nitkowaniu przestrzeni między zębami. Zbiera się tam mnóstwo osadu oraz bakterii, które sukcesywnie niszczą Twoje zęby!

  9. Jeżeli zależy Ci na białym uśmiechu, powinieneś ograniczyć wypijanie kawy do jednej filiżanki dziennie.

  10. Pamiętaj o cyklicznych kontrolach u swojego stomatologa.

Podsumowując

Powyższe rady powinny wam pomóc zachować biały uśmiech, nawet po kawie. Jeżeli szykuje Ci się wizyta kontrolna, skontaktuj się z naszym Centrum Stomatologii Nowoczesnej LoveDent i umów się do nas! Fachowo przebadamy uzębienie i przywrócimy biel Twoim zębom!