Dzisiaj odpowiemy Wam na pytanie, czy są jakieś przeciwwskazania do wybielania zębów? Czy każdy może sobie na to pozwolić? Zachęcamy do lektury.
Wielu z nas pragnie cieszyć się nieskazitelnie białym uśmiechem. Zanim jednak wybierzecie odpowiednią metodę i zarezerwujecie wolny termin w gabinecie stomatologicznym, dopilnujcie, aby Wasze uzębienie było we właściwym stanie. Aby rezultat wybielania dostarczył Wam satysfakcji, Wasze zęby muszą być zdrowe. Jeśli zatem, macie problemy z próchnicą lub jakikolwiek stan zapalny w jamie ustnej, w pierwszej kolejności uporajcie się z tymi dolegliwościami. Oczywiście nie sami - z chęcią pomożemy Wam zażegnać problemy ;-)
Dlaczego właściwy stan uzębienia jest tak istotny? Środek wybielający należy równomiernie rozprowadzić na całej powierzchni zębów. Jakiekolwiek luki czy nierówności mogą to niestety skutecznie uniemożliwić. Również wypełnienia znajdujące się na przednich zębach, mogą doprowadzić do tego, że efekt wybielania nie będzie zadowalający. Jest to spowodowane tym, że tkanki naturalne ulegają działaniu wybielania, natomiast wypełnienia już nie. Podobnie dzieje się w przypadku uzupełnień, takich jak protezy wyjmowane czy mosty.
Niestety są pewne przeciwwskazania, które zawsze uniemożliwiają wybielanie zębów. Oto przypadki, w których zabieg ten jest niewskazany:
Piękny i biały uśmiech nie tylko pozytywnie wpływa na naszą prezencję oraz na nasz wizerunek - szczery uśmiech, który okazujemy bez obaw, wyzwala w nas pozytywne emocje i poprawia samopoczucie. Zanim jednak zdecydujemy się na zabieg wybielający, należy umówić się na wizytę kontrolną, aby upewnić się, że żadne przeciwwskazania do wybielania nie staną na drodze do pięknego uśmiechu.