photo

Piaskowanie zębów: efekty, częstotliwość

2018-11-16

Dowiedz się, jakie efekty możesz uzyskać dzięki piaskowaniu zębów. Sprawdź też, jak często należy się na nie decydować?

Choć piaskowanie zębów dla niektórych może brzmieć tajemniczo, to standardowy i częsty zabieg higienizacyjny, wykonywany przez wykwalifikowaną higienistkę stomatologiczna lub lekarza denstystę. Polega on na usunięciu zalegającego na powierzchni zębów osadu.

Piaskowanie zębów - efekty

Zabieg piaskowania zębów przynosi najlepsze efekty, kiedy wykonywany jest razem ze skalingiem oraz polerowaniem. Taki pakiet zapewnia naszym zębom zdrowszy i ładniejszy wygląd. Uzębienie staje się jaśniejsze, bardziej lśniące i gładsze. Nie należy jednak spodziewać się, takiego efektu, jak po wybielaniu. Zęby odzyskają swoją naturalną barwę i nie będą pokryte osadem.

Czy to boli?

Jeśli obawiasz się bólu w gabinecie stomatologicznym - mamy dobre wieści. Piaskowanie i skaling odbywają się bezboleśnie, dlatego, jeśli chcesz właściwie zadbać o higienę Twoich zębów, nie musisz się niepokoić. Głowice skalera są chłodzone wodą, dzięki czemu ból z pewnością nie będzie Ci zagrażał.

Czym właściwie jest skaling?

  • Skaling to zabieg, który polega na usunięciu kamienia nazębnego, czego można dokonać na dwa sposoby: naddziąsłowy i poddziąsłowy
  • Skaling naddziąsłowy to najczęstsza praktyka, sprowadzająca się do pozbycia się twardych złogów nazębnych z powierzchni korony zęba. Oczyszczanie zębów odbywa się zazwyczaj za pomocą skalera ultradźwiękowego.
  • Skaling poddziąsłowy, jak sama nazwa wskazuje jest to technika, dzięki której można usunąć kamień znajdujący się pod powierzchnią dziąsła. Jest to nieco bardziej skomplikowany zabieg, ponieważ stomatolog musi dotrzeć do trudno dostępnych miejsc, poniżej linii dziąsła, a w niektórych przypadkach nawet do korzenia zęba.

Piaskowanie zębów - jak często?

Zabieg higienizacji zębów należy przeprowadzać przynajmniej raz w roku, najlepiej jednak średnio co 6 miesięcy, ponieważ przez ten czas osad zdąży już się zgromadzić na zębach.

Jeśli jesteś z Bydgoszczy lub okolic, zapraszamy Cię do naszego centrum stomatologicznego - nasza higienistka Adrianna dobierze odpowiedni pakiet do Twoich potrzeb.

Zarejestruj się online - szybko i wygodnie lub skontaktuj się z nami telefonicznie, a dopasujemy odpowiadający Ci termin i zapiszemy Cię na wizytę.