photo

Niezwykłe właściwości nici dentystycznych

2017-01-13

Przez wielu często lekceważona i niedoceniania, stanowi poważną broń przeciwko bakteriom w jamie ustnej. Nić dentystyczna nie tylko chroni przed próchnicą, ale również…wydłuża życie!

Stosowanie nici dentystycznej to jedna z podstawowych czynności, które utrzymują prawidłową higienę jamy ustnej. Niestety nie wszyscy z niej korzystają. A to spory błąd! Samo szczotkowanie nie wystarczy, by cieszyć się zdrowym uśmiechem.

LD2Po co jej używać?

W przestrzeniach międzyzębowych kryje się mnóstwo destrukcyjnych bakterii, których nie sposób usunąć zwykłą szczoteczką. Jedyną metodą jest nitkowanie. Jeżeli tego nie robisz bardzo prawdopodobne, że po czasie w szczelinach zębów wytworzą się przebarwienia. Następstwem będzie pojawienie się kamienia a dziąsła staną się zaczerwienione. Niestety takie zaniedbanie odbija się na kondycji całej jamy ustnej.

Nici dodatkowo wydłużają życie!

Docierając do szczelin międzyzębowych nicią, usuwasz zalegające tam bakterie. To one odpowiadają za wiele chorób układu krążenia, które wpływają nawet na rozwój raka trzustki! Stosując regularnie nić nie narażasz się na choroby przyzębia, co dodatkowo wydłuża Twoje życie nawet o kilka lat!

Inwestycja na przyszłość

Nawet minuta dziennie, którą poświęcisz na nitkowanie, będzie miała zbawienny wpływ na kondycję Twojej jamy ustnej. Nitkowanie chroni nie tylko przed próchnicą, ale również przed paradontozą, która prowadzi nawet do utraty zębów. Wystarczy owinąć nić wokół palców, a następnie wsunąć ją między zęby. Poruszaj nią w przód i w tył od dziąsła do zakończenia zęba, a zużytą nić wymień na nową. Pamiętaj również, aby w każdą przestrzeń międzyzębową wprowadzić czysty kawałek nici - ok. 2cm. Do wyczyszczenia pełnego uzębienia potrzeba ok. 50 cm. nici dentystycznej. Ten krótki zabieg, mało kosztuje a daje sporo korzyści na lata!

Którą wybrać?

W sklepach znajdziesz wiele rodzajów nici dentystycznych. Różnią się one smakiem, grubością oraz wykonaniem. Są np. nici zwykłe lub te z fluorem, ale nie powinieneś zbyt długo zastanawiać się nad wyborem. Najważniejsze, abyś wprowadził stały nawyk korzystania z nici, używając jej codziennie.

Podsumowując

Od razu po szczotkowaniu powinieneś sięgnąć po nić dentystyczną. Nie dość, że usuwa bakterie to dodatkowo chroni Cię przed różnymi chorobami. Dzięki temu jesteś w stanie chronić zęby i swoje zdrowie na długie lata!