photo

Naturalne płyny do płukania jamy ustnej

2018-03-08

Na rynku dostępne są różnorodne płyny do płukania jamy ustnej - nie wszystkie z nich właściwie spełniają swoje zadanie. Co zrobić, jeśli nie jesteśmy zadowoleni z ich działania? Na pomoc przychodzą naturalne płyny do płukania jamy ustnej, które możemy przygotować samemu lub zdecydować się na te dostępne w aptekach.

Aloes

Jeśli cierpicie na nadwrażliwość dziąseł, a szczotkowanie zębów oraz płukanie ich specyfikami dostępnymi w drogeriach podrażnia Waszą jamę ustną, mamy dla Was ratunek - aloes! Jak wykonać płukankę? Wystarczy przygotować około połowy szklanki soku z aloesu i rozpuścić go w wodzie. Co zyskamy, dzięki takiej naturalnej płukance? Moc aloesu działa kojąco na naszą jamę ustną, wspomaga szybszą regenerację oraz nawilża.

Szałwia

Jak widzisz naturalne płyny do płukania jamy ustnej, mają różne właściwości. Jeśli zależy Ci na czymś, co pomoże Ci złagodzić ból - postaw na płukankę z szałwii. Jej przygotowanie jest równie proste, co we wcześniejszych przykładach. Łyżeczkę szałwii należy zalać szklanką wrzątku - chwila na ostygnięcie i gotowe! Zdaniem ekspertów taki napar potrafi zwalczyć infekcje i uśmierzyć ból.

Na koniec

Niektóre płyny antybakteryjne dostępne w drogeriach mają negatywny wpływ na naszą jamę ustną. Niszczą nie tylko złe bakterie, ale również te dobre, przez co te pierwsze powracają do nas w szybszym tempie. Dlatego właśnie warto stosować naturalne płyny do płukania jamy ustnej. Pamiętaj jednak, że każdy problem z uzębieniem należy skonsultować ze specjalistą, a nie próbować leczyć się na własną rękę. Skontaktuj się z nami i upewnij się, że kondycja Twojej jamy ustnej jest właściwa.