photo

Mity o pastach do zębów

2018-02-16

Pasty do zębów to temat wokół, którego powstało wiele mitów. Dzisiaj stawiamy im czoła. Poznajcie mity o pastach do zębów!

Mit 1. Pasta zwalczy kamień nazębny

Wielu z nas myśli, że przestrzeganie prawidłowych zasad higieny jamy ustnej pomoże nam w walce z kamieniem nazębnym. Niestety w większości przypadków dbanie o zęby w zaciszu domowym jest niewystarczające. Mimo że składniki past mają właściwości zapobiegające odkładaniu się płytki nazębnej, trudno jest całkowicie ten proces wyeliminować. Najlepszym sposobem na uporanie się z kamieniem nazębnym jest zabieg higienizacji w profesjonalnym centrum stomatologii, na który powinniśmy się decydować co najmniej 1-2 razy w roku.

Mit 2. Naturalne pasty nie szkodzą zębom

Problem jest taki, że nie wszystkie pasty do zębów, które są reklamowane jako te naturalne, rzeczywiście nimi są. Często bywa tak, że jest to jedynie chwyt marketingowy efektywnie wykorzystywany w czasach, kiedy naprawdę dużą wagę przywiązujemy do zawartości oraz pochodzenia produktów, które używamy. Jeśli zależy nam na naturalności pasty do zębów, nie możemy sobie pozwolić na bierne uleganie reklamom. Wybierzmy się do sklepu, sprawdźmy skład i na tej podstawie zdecydujmy, czy jest on dla nas satysfakcjonujący. Nie można również jednoznacznie stwierdzić, że naturalne pasty do zębów nam nie zaszkodzą. Każdy organizm reaguje inaczej, jednych może uczulać fluor, a u innych reakcja alergiczna może być spowodowana naturalnymi substancjami smakowymi.

Mit 3. Pasty wybielają zęby

Pasty do zębów reklamowane jako wybielające w rzeczywistości nie wybielają zębów, a jedynie mogą je delikatnie rozjaśnić - o jeden czy dwa odcienie. Dostępne na sklepowych półkach pasty mogą niestety zamiast pozytywnie, to negatywnie wpłynąć na nasze uzębienie. Stosowanie ich w nadmiarze może podrażnić nasze dziąsła. Jeśli zależy nam na pięknym, białym uśmiechu konieczny będzie profesjonalny zabieg, na który serdecznie zapraszamy do naszego gabinetu. Najbliższe wolne terminy możecie sprawdzić tutaj.

Na koniec

W sklepach pojawiają się wciąż nowe propozycje past z najróżniejszymi właściwościami. Należy jednak pamiętać o głównym celu stosowania pasty do zębów, czyli zachowaniu zdrowia jamy ustnej. Poznaliście już mity o pastach do zębów, pamiętajcie, że wyłącznie właściwa higiena jamy ustnej nie wystarczy jednak, aby pozbyć się powstających problemów, pamiętajmy więc o regularnych wizytach w gabinecie stomatologicznym.