photo

Co to jest miswak i jakie ma właściwości?

2018-08-03

Wygląda nietypowo, brzmi tajemniczo - czym jest miswak i jakie ma właściwości? Jeśli jeszcze nie znasz odpowiedzi na te pytania, zaskoczymy Cię - to naturalna szczoteczka do zębów, która pomaga utrzymać właściwą kondycję jamy ustnej.

Czym jest tajemniczo brzmiący miswak?

Choć brzmi zagadkowo, miswak jest po prostu korzeniem drzewa arakowego. Jego nazwa pochodzi z języka arabskiego i to pewnie dlatego brzmi dla nas tak tajemniczo. W tłumaczeniu na język polski - miswak to dosłownie “patyczek do czyszczenia zębów i dziąseł”. Choć w Polsce nie jest jeszcze zbyt popularny - w krajach Bliskiego Wschodu, w Afryce czy w Azji od wielu lat powszechnie się go stosuje podczas codziennej higieny jamy ustnej.

Jak wygląda naturalna szczoteczka do zębów?

Po czym poznamy tę naturalną szczoteczkę z drzewa arakowego? Miswak ma średnicę około 1 cm i na tym kończy się jego wizualne podobieństwo do szczoteczek, których używamy na co dzień. Jego długość może się różnić w zależności od tego, kto ją użytkuje. Dorośli zwykle oczyszczają zęby korzystając z gałązki o długości 20 cm, natomiast dzieciom wystarczy nieco krótsza - około 15 cm.

Miswak - jakie ma właściwości?

Właściwości przeciwbakteryjne - miswak to naturalny środek zapobiegający powstawaniu bakterii w jamie ustnej.

Właściwości przeciwwirusowe - badania potwierdziły, że składniki znajdujące się w tej naturalnej szczoteczce mają działanie wirusobójcze.

Właściwości przeciwgrzybiczne - obecność cennych składników, sprawia również, że miswak charakteryzuje się działaniem przeciwgrzybicznym.

Właściwości przeciwzapalne - udowodniono, że wyciąg z drzewa arakowego potrafi uchronić jamę ustną od zapalenia.

Właściwości przeciwbólowe - użytkownicy naturalnej szczoteczki podzielają zdanie, że wyciąg z drzewa arakowego potrafi złagodzić ból w jamie ustnej.

Na koniec

Jesteśmy ciekawi, czy wiedziałeś wcześniej o tej naturalnej szczoteczce do zębów? Jeśli tak, to czy wypróbowałeś już jej skuteczność? Z chęcią poznamy Twoją odpowiedź w komentarzu ;) Jeśli chcesz poznać więcej ciekawostek, takich jak ta, zaglądaj częściej na naszego bloga.