photo

Medycyna estetyczna w stomatologii

2016-11-18

Medycyna estetyczna zdobywa coraz większą popularność. Obok kosmetologi czy chirurgi plastycznej to najprężniej rozwijająca się dziedzina medycyny. Wszystko dzięki dużej skuteczności oraz wysokiego bezpieczeństwa zabiegów. Sprawdź co dla Ciebie oferuje medycyna estetyczna w stomatologii! Na oszałamiający rozwój medycyny estetycznej największy wpływ mają media oraz kult młodości. Dziś liczy się wysportowana sylwetka oraz zdrowy wygląd. Coraz więcej kobiet, jak również mężczyzn, by przedłużyć swoją młodość decyduje się na któryś z zabiegów usuwania niedoskonałości. Dodatkowo powstają coraz to nowsze techniki i preparaty poprawiające urodę. Prym wiodą metody regeneracyjne, polegające na stymulacji własnych komórek do inicjowania procesów samonaprawczych. To rozwiązanie odbiegające od dominującego jeszcze kilka lat wstecz, sztucznego poprawiania urody. Medycyna estetyczna nie tylko naprawia defekty urody, ale również zwraca uwagę na to, jaki styl życia prowadzisz, jak się odżywiasz oraz w jakiej kondycji jest Twoje uzębienie.

Medycyna estetyczna w stomatologii

Dziś coraz więcej stomatologów zajmuje się medycyną estetyczną. Liczy się wiedza, doświadczenie, predyspozycje lekarza oraz to czy zabiegi, które oferuje wykonywane są przez niego regularnie, czy raz na jakiś czas. Nie ma nic złego w tym by dentyści trudnili się zabiegami estetycznymi. Powinni jednak oddzielać tę działalność od standardowego leczenia zębów. Nie może dojść do sytuacji gdzie stomatolog robi wypełnienie zęba a przy okazji proponuje wstrzyknięcie botoksu w skórę. Na takie zabiegi najlepiej wydzielić sobie inne dni bądź godziny w tygodniu. Medycyna estetyczna to dynamicznie rozwijająca się gałąź wymagająca stałego poszerzania swej wiedzy. W nauce pomogą szkolenia oraz przyswajanie najnowszych publikacji. Stan zębów wpływa na urodę oraz samopoczucie. I nie chodzi tyle o próchnicę lub ubytki, które sprawiają, że źle się z nimi czujesz. Każdy profesjonalny stomatolog wie, że zmiany w uzębieniu mogą prowadzić do powstawania zmarszczek oraz załamań skóry. Medycyna estetyczna skutecznie radzi sobie z tym problemem.

By uniknąć lawiny zmian

Wiele lat temu w Stanach Zjednoczonych rozpoczęto kampanie mającą przekonać ludzi by zastąpili protezy implantami zębowymi. Niestety wiele osób po takim zabiegu wyglądało niekorzystnie. Śnieżno białe zęby kłóciły się z pomarszczoną skórą tworząc dysonans. To pokazuje jak jedna zmiana może pociągnąć następne. Rolą lekarza jest przedstawić pacjentowi wszystkie etapy zabiegu oraz poinformować o ewentualnym działaniach medycyny estetycznej, które będą niezbędne do dopełnienia efektu. To samo powinno działać w odwrotną stronę. Lekarz medycyny estetycznej powinien pamiętać, że twarz to nie tylko skóra, ale również uzębienie. Dlatego ważne jest, by poznać czy dana zmarszczka jest efektem procesu starzenia, czy utraty zęba. Pacjenci martwią się, że zabiegi stomatologiczne prowadzą do zmian na twarzy. Dobrze jest jednak uświadomić, że tak może się stać, ale niewielka korekta wypełniaczem pozwala załatwić problem. Istnieje wiele przypadków, w których zabieg stomatologiczny może wpływać na urodę, ale rolą dobrego lekarza jest określenie zmian, jakie mogą wystąpić i podanie odpowiedniego rozwiązania.

Jakie zmiany w uzębieniu mają wpływ na urodę

**Aparaty ortodontyczne: **Ich noszenie często wiąże się z usunięciem pewnych zębów. Dochodzi również do ich przesunięcia. Przez to często powstają nowe zmarszczki w okolicach ust, co powoduje dyskomfort oraz frustracje u pacjenta. Korygując jeden element urody na Twoich oczach psuje się kolejny. Rozwiązaniem okazuje się zastosowanie wypełniaczy w miejscach wymagających kuracji estetycznej. **Braki w łuku zębowym: **Zawsze powodują zapadnięcie się skóry w okolicach brakującego zęba. Najlepszym rozwiązaniem będzie uzupełnienie braku. Zdarza się jednak, że zanim zostanie założona korona implantu, musi minąć kilka miesięcy. W tym czasie na skórze pojawi się dołek bądź niekorzystnie wyglądająca zmarszczka. Wtedy należy rozważyć wypełnienie zmarszczki stosując wypełnienie podporowe dla skóry. **Komplet śnieżnobiałych zębów tworzących dysonans z podstarzałą twarzą: **Zbyt białe zęby w połączeniu z opadającą skórą i zmarszczkami potrafią wywołać groteskowy efekt. W takim wypadku warto zastanowić się nad terapią odmładzającą nie tylko dla zębów, ale także dla twarzy. Odświeżenie czy przywrócenie jędrności na skórze pozwala uniknąć efektu nienaturalności.

Na przyszłość

Jeżeli planujesz korektę niedoskonałości swojej urody warto, żebyś zwrócił się o pomoc do specjalistów. W naszym centrum stomatologii podpowiemy Ci, co warto poprawić i nad czym popracować byś mógł olśniewać blaskiem swoich zębów, które idealnie będą współgrać z Twoją urodą! A w następnym wpisie dowiesz się o roli botoksu w leczeniu stomatologicznym, jak radzić sobie z niektórymi problemami związanymi z Twoim uzębieniem oraz o zbawiennym wpływie komórek regeneracyjnych i macierzystych.