photo

Korony na zęby - wszystko, co musisz wiedzieć

2018-11-23

Jakie są rodzaje koron zębowych? Dlaczego warto zdecydować się na ich założenie? Poznaj odpowiedzi na te oraz inne pytania?

Na początek wyjaśnijmy, czym właściwie są tytułowe korony? W skrócie są to nakładki, za pomocą których stomatolodzy odbudowują zniszczone lub złamane zęby pacjentów, poprawiając ich kształt oraz barwę. Najczęściej zakłada się je u osób, których uzębienie zostało zniszczone na skutek chorób lub nieszczęśliwych wypadków.

Jakie korony na zęby wybrać?

Nie ma jedynej prawidłowej odpowiedzi na to pytanie. Przypadek każdego pacjenta należy potraktować indywidualnie oraz dopasować trafne rozwiązanie. Naszym dzisiejszym zadaniem jest jedynie przybliżenie Wam tematu i uświadomienie tego, jakie macie opcje do wyboru. Najlepsze rozwiązanie może wybrać jedynie specjalista, po wcześniejszym sprawdzeniu stanu uzębienia.

Korony zębowe - rodzaje

  • Korony akrylowe - są zakładane wyłącznie tymczasowo.
  • Korony porcelanowe na podbudowie cyrkonu
  • Korony porcelanowe na złocie - są zalecane pacjentom z bardzo zniszczonymi zębami - złoto działa przeciwpróchniczo.
  • Korony porcelanowe na metalu

Czy zakładanie korony boli?

Zakładanie korony zębowej to bezbolesny zabieg, którego naprawdę nie należy się obawiać.

Korony zębowe - ceny

W większości gabinetów stomatologicznych ceny są zbliżone, a ewentualne różnice mogą wynikać z jakości materiału, z jakiego wykonane są korony, a także sprzętu, którym dysponuje gabinet.

Na koniec

Jeżeli Twoje zęby są uszkodzone, zgłoś się do naszego Centrum Stomatologii Nowoczesnej LoveDent w Bydgoszczy. Fachowo zadbamy o stan Twojego uzębienia oraz pomożemy w wyborze odpowiednich koron!