photo

Jak utrwalić wybielanie - 4 wskazówki

2017-09-15

Niedawno zdecydowaliście się na wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym? Chcecie jak najdłużej utrzymać olśniewający efekt. Koniecznie przeczytaj nasze porady i stosuj się do kilku prostych zasad, które z pewnością pomogą Ci w utrzymaniu pięknego, białego uśmiechu.

Jeśli zdecydowaliście się na profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym, wiecie już, że jest to najbardziej efektowne rozwiązanie. Samodzielne aplikowanie żeli lub pasków wybielających, pochodzących z niesprawdzonego źródła, może przynosić odwrotne rezultaty. Pamiętaj jednak, że wybielanie zębów nie jest zabiegiem stałym i to w głównej mierze zależy od Ciebie czy jego rezultat pozostanie z Tobą na długo.

Precz z barwnikami!

Podstawą na drodzę do utrzmania śnieżnobiałego uśmiechu jest tzw. biała dieta, której głównym założeniem jest spożywanie pokarmów, które nie mają w swoim składzie barwników spożywczych. Zapamiętaj, że barwniki spożywcze występują na etykietach, jako oznaczenia od E100 do E199. Dlatego, jeśli zależy Ci na utrzymaniu efektu wybielania - wyeliminuj produkty z tymi symbolami. Niestety biała dieta, to również wykluczenie produktów o intensywnym zabarwieniu wynikającym z zawartości barwników naturalnych.

Jak długo?

Aby zachować efekt wybielania, powinniście stosować białą dietę, tak długo jak zalecił to stomatolog. Przeważnie okres ten wynosi od trzech do czternastu dni, jest on jednak w dużym stopniu uzależniony od porowatości zębów pacjenta. Uznaje się, że 48 godzin to minimum, jednak uwarunkowane jest to indywidualnymi predyspozycjami.

Czego nie powinniśmy jeść?

Aby kolor zębów ustabilizował się oraz utrwalił, unikaj następujących produktów:

  • czerwone i zielone warzywa, np. burak, pomidor, papryka, czerwona kapusta, brokuł, szpinak,
  • ciemne owoce, np. porzeczki, wiśnie, jagody,
  • produkty zawierające kakao, np. czekolada,
  • zupy i ciemne sosy,
  • słodycze o intensywnych kolorach,
  • przyprawy o intensywnych kolorach: curry, kurkuma, chilli, papryka, cynamon

Czego nie powinniśmy pić?

Napojami nie wskazanymi krótko po wybielaniu zębów są:

  • ciepłe i zimne napoje barwiące, np. kawa, herbata, coca-cola, soki z ciemnych owoców,
  • kakao,
  • alkohole, szczególnie czerwone wino.

Pamiętaj!

Podczas białej diety zrezygnuj z palenia zarówno tych tradycyjnych papierosów, jak i e-papierosów! Dla zachowania śnieżnobiałego uśmiechu najlepiej jest całkowicie zrezygnować z palenia. Podstawą jest oczywiście codzienna, właściwa higiena jamy ustnej. Stosuj nici dentystyczne oraz płyny do płukania, a na wizytę zarejestruj się online do Centrum Stomatologii Nowoczesnej LoveDent ;)