Implanty to przez wielu omijany temat, my za to, z chęcią rozwiejemy wszelkie wątpliwości z nim związane. W naszym poprzednim wpisie wyjaśniliśmy najważniejsze kwestie związane z zabiegiem implantologicznym. Dzisiaj chcielibyśmy odpowiedzieć Wam na najczęściej zadawane pytania dotyczące właśnie implantów zębowych.
Jeśli nie czytaliście poprzedniego wpisu, przypominamy Wam, czym właściwie jest implant zębowy? Implant stomatologiczny to nowy korzeń, umieszczony w miejscu zarezerwowanym wcześniej dla usuniętego zęba. Implant stanowi fundament dla odbudowywanego zęba, a organizm odbiera go jako własną kość, dzięki czemu trwale się z nim zrasta, a rezultatem jest stan zbliżony do naturalnego uzębienia. Implant zazwyczaj wykonany jest z tytanu.
Niestety nie ma jednej właściwej odpowiedzi na to pytania. Jest to indywidualna sprawa każdego pacjenta, ponieważ wszystko zależne jest od stanu jamy ustnej po usunięciu zęba. Specjalista dokona wyczerpującej analizy wraz ze zdjęciami rtg i dopasuje właściwy harmonogram zabiegu implantologicznego.
Po trwałym zrośnięciu się implantu z kością spełnia on swoją funkcję, tak długo, jak długo będzie istnieć utrzymująca go kość, a więc może służyć Ci nawet do końca życia. Po zabiegu implantologicznym niezwykle ważne jest przywiązywanie jeszcze większej uwagi do właściwej higieny jamy ustnej. Twoim nawykiem powinny stać się również co półroczne wizyty kontrolne w gabinecie stomatologicznym.
Nie ma przeciwwskazań, które uniemożliwiłyby przeprowadzenie zabiegu implantologicznego. Jedyną radą jest, aby osoby, które zmagają się z chorobami takimi, jak: cukrzyca, choroby układu krążenia, choroby stawów, osteoporoza powinny być w stałym kontakcie ze specjalistą przeprowadzającym zabieg. Jeśli natomiast jesteś osobą palącą, zalecane jest ograniczenie tego nałogu, ponieważ u osób palących wzrasta ryzyko odrzucenia wszczepu.
Zabieg implantologiczny to aktualnie najkorzystniejsza metoda na zażegnanie kłopotu związanego z brakiem zębów. Warto zaznaczyć, że możliwe jest nie tylko zastąpienie jednego usuniętego zęba, można również uzupełnić całkowite bezzębie. Skuteczność implantów zębowych określa się w co najmniej 96% przypadków.
Odpowiedź na to pytanie jest szybka i łatwa - nieprzyjęcie się implantu zęba nie jest groźne dla zdrowia i nie wiąże się z żadnymi nieprzyjemnymi konsekwencjami.