photo

Implant zębowy - wszystko, co musisz wiedzieć

2017-08-25

Luka w uzębieniu to oznaka, że niezbędny jest implant zębowy, który prawidłowo zastąpi usuniętego zęba i powstrzyma niechciane zmiany w jamie ustnej. Brakujący ząb negatywnie wpływa zarówno na nasze samopoczucie, jak i kondycję jamy ustnej. Może doprowadzić do niekorzystnego przemieszczenia, a w efekcie ułożenia się pozostałych zębów.

Na początek - czym jest implant zębowy?

Implant stomatologiczny to nowy korzeń, umieszczony w miejscu zarezerwowanym wcześniej dla usuniętego zęba. Implant stanowi fundament dla odbudowywanego zęba, a organizm odbiera go, jako własną kość, dzięki czemu trwale się z nim zrasta, a rezultatem jest stan zbliżony do naturalnego uzębienia. Implant zębowy zazwyczaj wykonany jest z tytanu.

Jak wygląda przebieg wprowadzania implantu?

1. Analiza stanu jamy ustnej

Zabieg, podczas którego w miejsce po usuniętym zębie wprowadzany jest implant zębowy, jest dość złożony. Dlatego potrzebna jest wcześniejsza analiza specjalisty, pozwalająca na dokładne ocenienie warunków panujących w jamie ustnej pacjenta. Konieczne jest zatem badanie kliniczne oraz wykonanie rentgena wszystkich zębów oraz otaczających ich kości. Po analizie zdjęcia oraz kondycji jamy ustnej specjalista może przystępować do głównego zabiegu.

2. Wprowadzenie implantu zębowego

Wprowadzenie implantu zębowego to zabieg, którego nie musisz się obawiać. Stomatolog najpierw zapewni Ci znieczulenie, dzięki któremu zabieg będzie kompletnie bezbolesny. Przebieg wprowadzania implantu trwa zwykle około 30 do 60 minut.

3. Nowa korona zęba

Ostatnim etapem leczenia z użyciem implantów jest stworzenie nowej korony zęba, która będzie odzwierciedlać naturalny wygląd usuniętego zęba. Po całkowitym zrośnięciu się implantu z Twoją kością specjalista wprowadzi nową koronę zęba, a Ty będziesz mógł na nowo cieszyć się pełnym i szczerym uśmiechem.

Na koniec

Jeśli w Twoim przypadku nieuniknione jest usunięcie zęba lub już straciłeś jednego z nich, pamiętaj, że każdy brak w uzębieniu należy niezwłocznie odbudować. Nie powinieneś się obawiać zabiegu wprowadzania implantu, zwłaszcza w tak profesjonalnym gabinecie, jakim jest LoveDent. Nowoczesne przyrządy stomatologiczne o wysokiej jakości i doświadczenie naszych specjalistów to w efekcie niemalże pewne prawdopodobieństwo powodzenia zabiegu implantologicznego. Skontaktuj się z nami - z chęcią Ci pomożemy, tak aby znów zagościł szczery uśmiech na Twojej twarzy ;)