photo

Twoje dziecko nie chce myć zębów?

2018-02-09

Twoje dziecko nie chce myć zębów? Sprawdź nasze wskazówki, które pomogą przekonać do tego Twoją pociechę.

Ważne jest, aby już od najmłodszych lat uświadamiać dziecko, że właściwa higiena jamy ustnej to podstawa w dążeniu do zdrowego i pięknego uśmiechu. Oprócz przekazywania prawidłowych zasad dotyczących codziennej higieny równie ważne są postawy samych rodziców. Jeśli nie będziecie w tym spójni - przekazując maluchom właściwe zasady, a jednocześnie nie przestrzegając ich, zaniedbując własne uzębienie, nie możecie liczyć na pożądane rezultaty.

Co zrobić, kiedy dziecko nie chce myć zębów?

Najważniejszym czynnikiem, który wpływa na chęć lub niechęć do szczotkowania jest nastawienie. Jeśli higiena jamy ustnej nie kojarzy się dobrze, nic więc dziwnego, że dzieci będą jej unikać niemal jak ognia. ;-) Aby zachęcić malucha do mycia zębów nie możemy pozwolić na to, aby łączyli tę czynność z nieprzyjemnym obowiązkiem.

Wymarzone akcesoria

Najłatwiejszym sposobem na stworzenie miłych skojarzeń jest pozwolenie dziecku na wybór swoich wymarzonych “narzędzi pracy”. Chętniej będą dbać o ząbki, mając pod ręką szczoteczkę czy kubek w ulubionym kolorze lub z ukochaną postacią z bajki. Jeśli lubicie prace plastyczne - możecie wspólnie ozdobić lub stworzyć kubek na szczoteczkę - dobra zabawa i ciekawe wspomnienia gwarantowane!

Wizyta adaptacyjna

Alternatywnym sposobem na to, aby przekonać dziecko, że o higienę jamy ustnej warto dbać, jest wizyta adaptacyjna w gabinecie stomatologicznym, na którą serdecznie zapraszamy do LoveDent - zadbamy o to, by Twoje dziecko wyszło zadowolone. Dzięki niej dziecko może usłyszeć porady od osoby z autorytetem, a także zobaczyć, że wizyta u lekarza to tak naprawdę nic strasznego. Pierwsze odwiedziny dziecka odbywają się w miłej atmosferze, a jedyne czego można się bać to, że maluchy nie będą chciały opuścić gabinetu.

Na koniec

Pamiętaj, że dla prawidłowego rozwoju uzębienia, istotne jest, aby pierwsza wizyta maluszka w gabinecie stomatologicznym odbyła się już około szóstego miesiąca życia. Zarejestruj się onlinedo LoveDent, gdzie z chęcią skontrolujemy stan jamy ustnej Twojego dziecka!