photo

Dlaczego zęby wypadają?

2018-03-30

Poznaj odpowiedzi na pytanie, dlaczego zęby wypadają? A jeśli ten problem dotyczy właśnie Ciebie, nie zwlekaj z wizytą w specjalistycznym gabinecie.

Jedynie w dzieciństwie utrata zębów nie dostarcza nam negatywnych emocji. Wtedy wypadają nam mleczaki, które ustępują miejsca stałym zębom. Utrata zębów u dorosłych osób nie wiąże się z naturalnym procesem, a niestety często z pewnymi zaniedbaniami. Więc dlaczego zęby wypadają?

Powód 1 - własne zaniedbania

Zaniedbanie higieny przez nieprawidłowe szczotkowanie czy unikanie nitkowania może być jedną z odpowiedzi, dlaczego zęby wypadają? Do tego przykłada się również niewłaściwa dieta i spożywanie produktów bogatych w cukry czy kwasy, skutecznie uszkadza szkliwo oraz dziąsła. Wizyta w specjalistycznej klinice to kluczowy krok ku zdrowym i białym zębom na długie lata. Unikanie stomatologa prędzej czy później kończy się ubytkami, bólem, a nawet i utratą zęba.

Powód 2 - inne choroby

Kiedy naszemu organizmowi zagrażają niektóre dolegliwości, skutkiem ubocznym może być również utrata zębów. Choroby takie jak cukrzyca, osteoporoza, schorzenia autoimmunologiczne, choroby serca, nowotwory czy schorzenia szpiku kostnego mają negatywny wpływ na zdrowie i kondycję naszej jamy ustnej. Dodatkowo wypadanie zębów może być spowodowane zażywaniem niektórych lekarstw. Dlatego pamiętajmy, żeby dbać równie dobrze o cały organizm, ponieważ skutki chorób odczuwamy w różnych miejscach naszego ciała.

Powód 3 - nieszczęśliwe wypadki

Często uderzenie czy niefortunny upadek podczas aktywności fizycznej może zakończyć się natychmiastową utratą zęba. Są jednak również przypadki, kiedy negatywnych skutków nie widać od razu, jednak naruszenie konstrukcji zęba jest na tyle poważne, że nie można go już uratować.

Na koniec

Jeśli zauważasz niepokojące zmiany w swoim uzębieniu, nie zwlekaj z wizytą u stomatologa. Zbyt długa przerwa, w przypadku zęba, który wymaga natychmiastowej interwencji, może powodować powstawanie niebezpiecznych ropni czy innych powracających infekcji. Zarejestruj się online na wizytę w naszym Centrum Stomatologii Nowoczesnej Love Dent, gdzie zapewnimy Ci kompleksową opiekę, oraz trafnie wskażemy źródło wszelkich dolegliwości.