photo

Demineralizacja - Czym jest i jak jej zaradzić

2017-04-14

Coraz więcej pacjentów zmaga się z demineralizacją zębów. W dzisiejszym wpisie dowiesz się jak jej przeciwdziałać!

Demineralizacja to proces pozbawiający zęby ważnych pierwiastków takich jak wapń czy fluor. Przez to zęby narażone są na rozwój próchnicy, która może doprowadzić do powstania ubytków w jamie ustnej. Dowiedz się więcej o mineralizacji i tego, jak z nią walczyć!

Nie zwlekaj, działaj!

Nie czekaj aż będzie za późno. Przeciwdziałaj już dziś! Pierwszym krokiem zapobiegającym demineralizacji będzie kupno pasty ze składnikami odbudowującymi szkliwo. Są one zdolne do powstrzymania pierwszych objawów próchnicy! Przebiega wtedy proces odwrotny, który nazywamy remineralizacją.

Jak działa demineralizacja?

Składniki znajdujące się w paście, wbudowują się w szkliwo, wzmacniając zęby. Dzięki temu zwiększa się odporność zębów na bakterie. Zwróć uwagę szczególnie na jeden składnik - hydroksyapatyt. To nic innego jak kryształki, z których zbudowane jest szkliwo zębów. Dzięki pastom zawierającym ten minerał, Twoje zęby będą regularnie mineralizowane. Ochronisz je również przed szkodliwym działaniem bakterii!

Podsumowując

Po więcej informacji zapraszamy do naszego Centrum Stomatologii Nowoczesnej LoveDent! Doradzimy i pomożemy z każdym problemem dotyczącym Twojego uzębienia!