photo

8 błędów, które szkodzą zębom cz. II

2018-01-26

Oto kontynuacja wpisu, w którym przedstawiliśmy Wam listę praktyk, które szkodzą zębom. Część pierwszą znajdziecie tutaj. Przekonajcie się, czy sami nie tworzycie zagrożeń dla zdrowia Waszej jamy ustnej!

Co za dużo to niezdrowo

Błąd, od którego zaczniemy dzisiejszą część, najbardziej zaskakuje naszych pacjentów. Większość z nich nigdy nie pomyślałoby, że zębom może zaszkodzić nadmiar pasty. Badania pokazują, że jej niewielka ilość wystarczy, aby prawidłowo dbać o higienę zębów. Nie jest nam więc wcale potrzebna szczoteczka po brzegi wypełniona pastą, a w efekcie nadmierne pienienie. To prowadzi do chaosu i zasłonięcia większości zębów.

Zbyt dokładne wypłukiwanie

To wciąż nie koniec naszej listy błędów, które szkodzą zębom. Kolejnym jest nadmierne przykładanie się do tego, aby po szczotkowaniu dokładnie wypluć pastę i wypłukać jamę ustną. To nawyk, który zapewne nabyliście już w dzieciństwie i ciężko się będzie go oduczyć - jednak naprawdę warto! Dlaczego? Pozostawienie cienkiej warstwy pasty umożliwią jej składnikom wzmocnić Twoje szkliwo i odbudować mikroubytki.

Zapominanie o właściwej higienie szczoteczki

Dbając o higienę jamy ustnej, część z nas kładzie odpowiedni nacisk na dbanie o czystość zębów, dokładne mycie języka oraz delikatny masaż dziąseł. Jeśli należysz do tego grona - świetnie! Musisz jednak pamiętać o jeszcze jednej kwestii - o dbaniu o szczoteczkę do zębów. Kiedy skończysz już szczotkowanie - opłucz ją zimną wodą i upewnij się, że pośród włosia nie utknęły resztki usuniętego z zębów pokarmu.

Zbyt mocne szczotkowanie

Pora na ostatnią kwestię, którą chcieliśmy dzisiaj poruszyć - zbyt mocne szczotkowanie. Tak - to też błąd, który może nam umknąć w codziennej higienie jamy ustnej i niestety doprowadzić do zniszczeń powstających na szkliwie zębów. Szczotkowanie z użyciem zbyt dużej siły może również doprowadzić do podrażnienia i krwawienia dziąseł.

Zależy Wam na zdrowej jamie ustnej i pięknym uśmiechu? Zacznijcie od pozbycia się błędów, które szkodzą zębom, a niestety wkradają się do codzienności. Jeśli interesuje Was więcej wskazówek - zaglądajcie częściej na naszego bloga. Zapraszamy również na wizytę kontrolną, aby upewnić się, że Waszym zębom nic nie grozi. Zapraszamy do rejestracji online