photo

Zdrowe zęby i dziąsła dzięki 5 składnikom

2017-06-02

Witaminy i minerały to elementy diety, które są niezbędne jeśli chcemy mieć zdrowe zęby i dziąsła. Dowiedz się jakie składniki szczególnie warto uwzględnić w swojej diecie. To, co ląduje na naszych talerzach, ma bezpośredni wpływ na zdrowie wszystkich części ciała. Mądry dobór diety i spożywanie produktów bogatych w witaminy oraz składniki mineralne będzie korzystne również dla zdrowia naszych zębów i dziąseł. Oto 6 składników, które powinny być częścią Twojej diety

Wapń

Chyba większość z Was słyszała o jego właściwościach. Jeśli natomiast zapomnieliście, dlaczego mamy i babcie zalecały nam picie mleka, to przypominamy, że wapń to minerał budulcowy odpowiedzialny za strukturę nie tylko kości, ale i zębów. Dlatego jego niedobór w organizmie może przyczynić się do kruszenia zębów, a także do powstawania próchnicy.

Fosfor

Korzystny wpływ wapnia nie byłby możliwy bez wsparcia fosforu. Dlatego bardzo ważne jest, aby dostarczać oba te składniki. Fosfor odpowiedzialny jest za utrzymanie zębów i dziąseł w dobrej kondycji.

Witamina A

Zapalenie dziąseł nie jest Ci obce? Koniecznie wprowadź do swojej diety jajka, sery, czy owoce i warzywa o żółtej barwie. To produkty bogate w witaminę A, która wspomaga gojenie się dziąseł oraz utrzymuje błony śluzowe w dobrej formie. Stosowanie witaminy A w codziennej diecie na pewno pomoże Ci utrzymać zdrowe zęby i dziąsła.

Witamina C

Niewielu z nas wie, że jej zdrowotne właściwości przydają się nie tylko podczas przeziębienia. Niezastąpiona witamina C zapobiega przed chorobami jamy ustnej, przynosi również ulgę w zapaleniach i krwawieniu dziąseł. Rodzice powinni szczególnie zadbać o jej obecność w posiłkach dla dzieci. Witamina C wspiera właściwy wzrost zębów i jest odpowiedzialna za prawidłowy rozwój szkliwa.

Witamina D

Witamina D jest istotnym komponentem dla wcześniej wspomnianego wapnia i fosforu. W efekcie współdziałanie tych składników prowadzi do utrzymania zdrowych i mocnych zębów. Witamina D stanowi również ochronę przed próchnicą!

Znasz już witaminy i minerały, które mają korzystny wpływ na zdrowie Twoich zębów i dziąseł. Pamiętaj jednak, że odpowiednia dieta nie zawsze jest wystarczająca do utrzymania jamy ustnej w prawidłowej kondycji. Czasem konieczna okazuje się wizyta w gabinecie stomatologicznym, dlatego zapraszamy do naszego Centrum Stomatologii Nowoczesnej LoveDent, gdzie profesjonalnie zadbamy o stan Twojego uzębienia!