photo

4 produkty dla zdrowych zębów, które Cię zaskoczą

2017-11-03

Z pewnością już wielokrotnie słyszeliście o tym, że to co znajduje się w naszej diecie ma bezpośredni związek z kondycją naszej jamy ustnej. Zapewne jesteście świadomi, że niektóre produkty spożywcze mogą poważnie zagrozić zdrowiu zębów, inne natomiast korzystnie na nie wpłynąć. Dzisiaj poznacie właśnie te drugie. Sprawdźcie 4 produkty dla zdrowych zębów! Ostrzegamy - nasza lista może być dla Was zaskoczeniem! ;-)

Oto 4 produkty dla zdrowych zębów

Jabłka

Zacznijmy od mniej niespodziewanego składnika diety. Lubiane przez Polaków jabłka są świetnym źródłem witaminy C oraz składników mineralnym, na których z pewnością skorzystają Wasze kości. Oprócz walorów smakowych, jakie dostarczają nam jabłka, ogromnym plusem wynikającym z ich spożywania jest fakt, że pobudzają one wydzielanie śliny. Dlaczego to takie ważne? Niewielu z Nas wie, ale ślina jest odpowiedzialna za wypłukiwanie resztek jedzenia z przestrzeni międzyzębowych. Niektórzy ostrożnie postępują z jabłkami, ponieważ zawierają one dość dużo cukru. Ślina, którą wydzielamy w trakcie jedzenia jabłek chroni nasze zęby przed negatywnym działaniem cukrów oraz kwasów.

Twarde warzywa

W świadomości niektórych, twarde warzywa mogą wydawać się zagrożeniem dla zębów. Liczne badania potwierdziły jednak, że są one niczym masaż dla naszych dziąseł. A częstsze spożywanie twardych warzyw może pomóc Nam w uchronieniu się od wielu chorób. Dodatkowo warto wspomnieć o tym, że kalarepa, marchew oraz rzodkiewka pomagają w usuwaniu osadu oraz płytki nazębnej, a dzięki temu łatwiej jest uciec od próchnicy i chorób przyzębia.

Ryby

Często słyszymy o tym, że wprowadzenie ryb do diety pozytywnie wpłynie na kondycję naszego organizmu. Jakie korzyści mogą czerpać z tego nasze zęby? Bogactwo ryb można opisać trzema słowami: wapń, fosfor, witamina D. Te składniki odpowiedzialne są za prawidłową kondycję naszych zębów. Nie możemy zapomnieć również o kwasach omega-3, które znajdziemy w rybach i dzięki którym przyswajanie wapnia przez organizm staje się łatwiejsze. Zapewniając sobie odpowiednią ilość tego składnika, w efekcie możesz liczyć na mocne i zdrowe zęby.

Przetwory mleczne

Kolejny składnik diety pomoże wam ochronić organizm przed demineralizacją. Dlaczego powinniście zwrócić na to uwagę? Dlatego, że demineralizacja zębów może doprowadzić do tego, że będą one w większym stopniu narażone na powstawanie próchnicy, a w efekcie mogą zacząć się łamać. Jakie produkty najlepiej wybierać? Dobrym pomysłem są oczywiście jogurty naturalne bogate w wapno. Zanim jednak trafią do Waszej lodówki, upewnij się, że w ich składzie nie znajdziesz dodatkowego cukru. Bakterie kwasu mlekowego, które są obecne w jogurtach, odpowiedzialne są za właściwą florę przewodu pokarmowego.

Na koniec

Zależy Wam na zdrowej jamie ustnej i pięknym uśmiechu? Wprowadźcie do swojej diety, produkty dla zdrowych zębów, które zamiast utrudniać, ułatwią Wam prawidłową higienę uzębienia. Nie zapomnijcie również, aby raz na jakiś czas wybrać się na wizytę kontrolną, aby upewnić się, że Twojej jamie ustnej nic nie grozi. Zapraszamy do rejestracji online ;-)