photo

10 porad po usunięciu zęba

2018-11-30

Regeneracja jamy ustnej po usunięciu zęba zwykle trwa kilka dni. Jeśli ekstrakcja zęba okazała się konieczna w Twoim przypadku, po zabiegu bardzo ważne jest przestrzeganie istotnych zaleceń.

W niektórych przypadkach usunięcie zęba - inaczej mówiąc jego ekstrakcja - to konieczność, która jest podejmowana przez specjalistów jedynie w ostateczności, kiedy niemożliwe jest podjęcie innej metody leczenia. W tym czasie należy przestrzegać zaleceń lekarzy, o których dowiesz się z dzisiejszego wpisu. Właściwa i delikatniejsza pielęgnacja jamy ustnej to konieczność, a co więcej?

10 porad, które będą przydatne po usunięciu zęba

  1. Po zabiegu nie powinniśmy spożywać pokarmów ani napojów, aż do całkowitego ustąpienia znieczulenia. Dwie godziny to zalecane minimum, w którym powinniśmy powstrzymać się od konsumpcji.

  2. W dniu zabiegu nie należy dotykać rany powstałej po usunięciu zęba.

  3. Podczas szczotkowania zębów w dniu zabiegu zalecane jest omijanie miejsca po ekstrakcji zęba. Nie powinno się płukać jamy ustnej na zakończenie mycia zębów.

  4. Przez dwa kolejne dni wskazane jest spożywanie jedynie chłodnych posiłków oraz napojów.

  5. Przez 48 godzin po zabiegu należy powstrzymać się od płukania jamy ustnej. Po dwóch dniach można już zacząć przepłukiwanie zaleconą przez stomatologa płukanką. Pamiętaj! Ważne jest, aby wykonywać to ze szczególną ostrożnością, żeby nie wypłukać skrzepu.

  6. W przypadku odczuwania nieprzyjemnego bólu w okolicach miejsca po usuniętym zębie można przygotować zimne okłady i położyć je na policzek.

  7. Przez dwa dni po ekstrakcji zęba należy unikać picia napojów przez słomkę.

  8. Przez 48 godzin po zabiegu powinno się omijać czynności, wymagających nadmiernego wysiłku fizycznego, np. dźwigania czy ćwiczeń siłowych.

  9. Jeśli palisz papierosy, powinieneś powstrzymać się od tego przez 24 godziny po usunięciu zęba.

  10. W przypadku wystąpienia obrzęku po ekstrakcji zęba lub innych alarmujących symptomów należy skontaktować się ze stomatologiem.

Podsumowując

Pamiętaj, że w LoveDent uśmiech i satysfakcja pacjentów to podstawa! Jeśli Twój ząb wymaga usunięcia, zarejestruj się do naszego Centrum Stomatologii Nowoczesnej i razem z nami raz na zawsze zażegnaj problem.