photo

Najgorsze nawyki, przez które cierpią Twoje zęby

2017-04-28

Mimo stosowania higieny, wiele osób wciąż popełnia te same błędy. Dowiedz się o najgorszych nawykach, przez które cierpią Twoje zęby.

Żyjemy w ciągłym pośpiechu, nie zważając na niektóre z naszych złych nawyków. Niestety odbija się to na naszym zdrowiu oraz zębach. Dowiedz się o najgorszych nawykach, które rujnują Twoje zęby.

Używasz szczoteczki o twardym włosiu

Szorstkie i twarde włosie zdolne jest uszkodzić szkliwo zębów, a także podrażnić dziąsła. Dodatkowo silne naciskanie szczoteczką rysuje powierzchnię zębów. Osoby cierpiące na nadwrażliwe, krwawiące dziąsła powinny zadbać o miękkie włosie w swojej szczoteczce.

Błędnie szczotkujesz zęby

Prawidłowa technika szczotkowania polega na ustawieniu szczoteczki pod kątem 45 stopni od dziąseł. Następnie zastosuj ruch wymiatający, zaczynając. Takim sposobem umyj wszystkie przestrzenie zębowe.

Używasz pasty o wysokim współczynniku ścieralności

Unikaj past, które w składzie mają współczynniki ścieralności (RDA i REA). Takie pasty niszczą szkliwo i osłabiają je. Zamiast nich użyj past, które wybielają zęby enzymatycznie.

Myjesz zęby po zjedzeniu cytrusów

Owoce zawierają wiele kwasów, które negatywnie wpływają na szkliwo zębów, powodując demineralizację szkliwa. Po zjedzeniu owocu, zębów odczekaj około 30 minutach. W tym czasie zneutralizują się wszystkie negatywne kwasy w jamie ustnej. Aby przyspieszyć ten proces należy przepłukać jamę ustną wodą.

Pijesz słodkie napoje przed snem

To jeden z największych błędów! Wszystko przez cukry proste, którymi żywią się bakterie. Te z kolei rozwijają się na zębach i dziąsłach, prowadząc do próchnicy.

Palisz papierosy

Nie od dziś wiadomo, że dym nikotynowy ma fatalny wpływ na organizm. W przypadku jamy ustnej palenie prowadzi do zapalenia dziąseł oraz chorób przyzębia. Palenie tytoniu nie tylko psuje zęby, ale również negatywnie wpływa na świeży oddech.

Podsumowując

Złe nawyki potrafią wyrządzić prawdziwą krzywdę Twoim zębom. Mamy nadzieje, że nasza mała lista pozwoli Ci poprawić niektóre zachowania, abyś mógł cieszyć się śnieżnobiałym uśmiechem na długie lata! Jeżeli potrzebujesz fachowej pomocy, zgłoś się do naszego Centrum Stomatologii Nowoczesnej LoveDent. Fachowo przebadamy Twoje zęby, doradzimy odpowiednią dietę, nieszkodliwą dla zębów oraz zadbamy o ich kondycję.